אישור הנדסי למה צריך?

 
לא מעט אנשים מעוניינים לבצע שינוי במבנה הקיים שבו הם גרים, אם חלק משיפוץ או הרחבה, פתיחת חללים או הריסת קירות על פי תכנית האדריכל, פתיחת תקרה להוספת מדרגות ועוד. ישנם מקרים שאין צורך לבצע חיזוקים למיניהם, אך במקרים רבים יש לבצע חיזוקים באמצעות קורות פלדה. על הקונסטרוקטור {מהנדס הבניין} להחליט על פי התכניות אם יש צורך באישור הנדסי בשל השינוי, העומסים ואם ניתן בכלל יהיה להרוס את הקירות. לעיתים קרובות, מדובר על אישור הנדסי. לבטח תשאלו אישור הנדסי למה צריך? אז התשובה היא, שכאשר מתכננים להרוס קירות, או שיש לבצע שינויים או שיפוצים במבנה, מהנדס הקונסטרוקציה יוודא כי הקירות הם אינם קירות תומכים. האחריות של הקונסטרוקטור, חלה על חוזק ויציבות המבנה ותקינותו העתידית.
 
אישור מהנדס לפתח קיר
בתמונה: אישור הנדסי לפתיחת פתח בקיר של חברת סאגה
 

על הקונסטרוקטור להכיר את המבנה לפני השינוי הרצוי בו

 
אם מדובר על קירות נושאים שהם בעלי חשיבות קונסטרוקטיבית, הקונסטרוקטור יכין סקיצה או תכנית חיזוקים למבנה שיש לערוך בו שינוי. על הקונסטרוקטור להכיר את המבנה ואז למצוא חלופות שישתלמו ללקוח ולאחר החישובים הסטטיים, יש לשלוח את התכנית לאישור העירייה ובהתאם לדרישות של הרשות המקומית. המידה ומדובר בשיפוץ יסודי שיש לבצע שינויים במבנה, יש לשכור את שירותיו של מהנדס בניין שיוכל לומר לכם באופן מקצועי אם השיפוץ הינו בטיחותי, היות ורק מהנדס בניין שהוא מקצועי ומיומן, יוכל לנתח באופן יסודי את המבנה ויסודותיו, כך שהוא יוכל לדעת אם המבנה אכן יוכל לשאת את עצמו, ללא קירות תומכים או עמודים.
 
כאשר אתם מתכננים שיפוץ מאסיבי בביתכם, כדאי לא לקחת סיכונים וליצור קשר עם מהנדס בניין על מנת שיוכל לאשר את השיפוץ ואם יש צורך, הוא יוציא אישור הנדסי. יש לוודא, כי מהנדס הבנייה הנו מהנדס מומך באופן חוקי ולוודא את הוותק שלו בתחום הנדסת הבניין.
 

בחירה נכונה של קונסטרוקטור לאישור הנדסי

 
אם אתם חושבים על שינוי מהותי במבנה העסק או המגורים, יש לדאוג כי קונסטרוקטור מקצועי העוסק שנים רבות, יבחן את המבנה ויעניק לכם פתרונות הולמים, אשר יבטיחו את חוזק המבנה ולא תהיה סכנה של מבנה המסוכן לדיירים או לעובדים. הקונסטרוקטור יבחן את המבנה ואם יש צורך הוא אף ימציא אישור הנדסי לאחר שייחשב את העומסים, יחליט אם ניתן להגדיל את המבנה ובאיזה אופן, או שהמבנה יצטרך חיזוקים למיניהם. חברת סאגה ניהול פרויקטים הינה אחת החברות המובילות בישראל, כאשר המנהל מר שמואל גלברמן, הינו מפקח בנייה כבר משנת 1986. החברה מתמחה בכל סוגי הפרויקטים, באיתור ליקויים נסתרים וגלויים, בדק בית לפני רכישת נכס ועוד.  לחברה ניסיון רב בפרויקטים בניה בישראל ובחו"ל, השירות הינו מקצועי וצוות המהנדסים הינו מיומן ומקצועי עם וותק של שנים.
 
דף הבית טלפוןwazeפייסבוק