בדיקת דירה יד שניה

 
חשבתם שמצאתם את דירת החלומות? סביר להניח שאתם צודקים, אך כאשר מדובר בדירה יד שנייה, איך תוכלו לדעת זאת בוודאות? שירות בדק בית של דירות יד שניה מסייע לכם למצוא את כל אותם ליקויים שנמצאו בבית מאז ומעולם, וגם את אלה שהפכו לחלק מהבית עם השנים, כתוצאה מבלאי טבעי.

אילו דירות יד שניה כדאי לבדוק לפני רכישה?

 
רבים חושבים שהם צריכים לבדוק דירה ישנה בלבד, אך בפועל גם דירות חדשות שנקנו מהקבלן לפני שנים מעטות עדיין עומדות בקטגוריה של 'יד שניה'. אינכם יודעים האם הבעלים הקודם ערך בדיקה מקיפה כאשר קיבל את הדירה מקבלן, ואינכם יכולים לדעת אילו ליקויים התרחשו בדירה לאחר שנרכשה. לעתים, נזילות וליקויים חשמליים אינם מתגלים מיד, אלא רק שנים לאחר תחילת השימוש בדירה – והרי לא הייתם רוצים להיות הדייר שיצטרך לתקנם, נכון?האם לבדוק את הדירה אחרי שקנינו או לפני כן?


אם אתם שואלים את עצמכם מתי כדאי לבדוק את הדירה, נמליץ תמיד לערוך את הבדיקה לאחר שהחלטתם לקנות את הבית, אך לפני שחתמתם על החוזה המחייב אתכם לרכוש את הדירה. לפני שאתם כבולים לחוזה עדיין ניתן להתמקח על המחיר, לדרוש מהבעלים הקודם לבצע תיקונים של הליקויים שנמצאו ולהרוויח את הזמן הדרוש להזמין בעלי מקצוע לתת לכם הצעות מחיר לתיקון.

אף פעם לא מאוחר מדי

 
עם זאת, ייתכן שלא הכרתם את האפשרות העומדת לפניכם לבדוק את הדירה לפני רכישתה, ואתם מתלבטים האם המפתחות שקיבלתם הם לדירה שבנייתה עומדת בכל התקנים המחמירים, או לחלופין מדובר בדירה שאתם עלולים להצטער בעוד כמה שנים שרכשתם. גם כעת תוכלו לערוך בדיקה של הבית, ואם נמצאו ליקויים – לתקן אותם בזמן הנכון, לפני שהם מחמירים.

אילו תחומים חשוב לבדוק כאשר רוכשים דירה יד שניה?

 
כאשר אתם מזמינים מהנדס לבדוק את הדירה, אינכם צריכים להגיד לו אילו חלקים לבדוק, אלא רק לוודא שהוא אכן הוא עובר על הדירה כולה. כחלק מהבדיקה ודאו שנבחנות המערכות הבאות:
  • מערכת האינסטלציה והביוב
  • מערכת החשמל
  • הקירות הפנימיים והחיצוניים
  • הריצוף בבית
  • האיטום של הגג או של התקרה, הרצפה והחלונות
  • בדיקות קרינה וגז ראדון.
 
לסיכום, בדיקת דירה יד שניה היא חלק מהותי מקניית הבית, שלא כדאי לדלג עליו. העלות של הבדיקה היא מזערית בהשוואה ליכולת שלכם לעלות על ליקויים חשובים ולדרוש מהמוכר לתקנם, כמו גם לוודא שאתם מתגוררים בדירה בטוחה, שנבנתה בהתאם לתקנים המחמירים ואינה מסכנת אתכם ואת היקרים לכם ביותר.

זקוק לבדק בית?
חייג וקבל הצעה אטרקטיבית
 ​​​​​​​
 050-408-2645 

דף הבית טלפוןwaze פייסבוק