בדיקת דירה מקבלן

 
ההתרגשות עצומה: הקבלן נתן לכם בפעם הראשונה את המפתח ואתם עומדים להיכנס לדירה ולהתחיל לעבור אליה בזמן הקרוב. חכו עוד קצת. אל תתפתו לקבל את המפתחות ולאשר כי הדירה לשביעות רצונכם לפני שערכתם לה בדיקה מקיפה. לא, איננו מתייחסים לפתיחה של הברזים ולהתרשמות ממהירות ההזזה של הארונות החשמליים. הכוונה היא לבדיקה מקיפה הרבה יותר, המתבצעת על ידי מהנדס מומחה.

הכירו את פרוטוקול מסירת הדירה

 
אם מעולם לא רכשתם דירה, יתכן שאינכם מכירים את המסמך הזה. פרוטוקול מסירת הדירה הוא מסמך שבו אתם מאשרים כי בדקתם את הדירה (לרבות הברז הקטן בשירותים הנוספים וכל מרצפת במרפסת) והיא לשביעות רצונכם. שניה אחרי כן, יהיה לכם הרבה יותר קשה להתווכח עם הקבלן. נכון, החוק בארץ מאפשר תקופה מסוימת (של 12 חודשים) שבה הקבלן אחראי על מצבה של הדירה (לפי חוק מכר דירות לתקופת האחריות לבדק בית), אך רבים אינם מודעים לכך, ובטוחים שלאחר שחתמו על שביעות רצונם בפרוטוקול מסירת הדירה, אם נתגלו ליקויים – הם יצטרכו לתקנם.


אילו סיכונים מצפים לכם אם לא בדקתם את הדירה?

 
מרצפות רופפות, מרפסת לא בטיחותית ואפילו מערכת חשמל שמשותקת בכל גשם שלישי – סיפורים מוכרים של לקוחות רבים שקנו דירות מקבלן. גם אם אתם רוכשים דירה מקבלן מנוסה ומוכר, בפועל, הפועלים העובדים במקום הם אלה שמבצעים את העבודה. מספיק שפועל התרשל מעט בעבודתו או השתמש בחומרי גלם שאינם איכותיים – ובדירה יתגלו ליקויים. ייתכן שתגלו עכשיו, אך ייתכן גם שתגלו אותם רק לאחר שנתיים – הרבה אחרי שפגה אחריות הקבלן כלפיכם.

הדבר הנכון – בדקו את הדירה על ידי מהנדס מטעמכם

 
רוכשי דירה רבים יותר מגלים מדי שנה את האופציה הנוחה לאיתור תקלות בדירה. במקום להסתמך על חוות דעתו של בן הדוד השיפוצניק, הזמינו חברה מקצועית לבצע הליך שנקרא בדק בית. בדיקה מקיפה של הדירה, שבסופה תקבלו מסמך המפרט כל ליקוי - דוח הנדסי של בדק בית עד לרמת הבורג הרופף במנורות. עם הדו"ח הזה תוכלו לחזור לקבלן ולדרוש שיבוצעו התיקונים המתאימים. לאחר מכן, תוכלו לדעת שאתם גרים במתחם בטוח, שאולי לא יהיה חף מתקלות לתמיד – אך לפחות יוכל להבטיח לכם את השקט הנפשי לתקופה ארוכה.
 
לסיכום, בדיקה של דירה מקבלן המבוצעת על ידי חברה מקצועית בתחום בדק הבית יכולה להאיר את הפינות החשוכות בתהליך הבנייה, אלה שלא הייתם יכולים לדעת שנבנו בצורה לקויה. הדו"ח המופק על ידי החברה יכול לספק לכם הנחיות מדויקות לתיקונים שהקבלן צריך לבצע, וכן תוכלו לדעת מה לבדוק לאחר שבוצעו התיקונים.


זקוק לבדק בית?
חייג וקבל הצעה אטרקטיבית
 ​​​​​​​
 050-408-2645 

דף הבית טלפוןwaze פייסבוק