בדיקת דירה

 
עומדים לרכוש דירה חדשה או קוטג' ומעוניינים לבדוק אותם לעומק? בדק בית הוא שלב שאסור לדלג עליו לפני רכישת הדירה, ובמיוחד אם מדובר בדירה יד שנייה. הסיבה לכך נובעת מכך שאין אחריות על הדירה לאחר שרכשתם אותה, ועלויות התיקונים – שיכולות להגיע במקרים מסוימים לסכום בלתי מבוטל – עלולות ליפול עליכם בדיוק ברגע שבו השקעתם הון בקניית הדירה ובתשלומי המיסים הנלווים לתהליך. כאשר אתם רוכשים דירה יד שנייה או דירה מקבלן חשוב לבדוק את המערכות השונות שהיא כוללת. נתמקד במספר תחומים עיקריים שתכלול הבדיקה.

צנרת

 
בדרך כלל, כאשר תזמינו חברה לביצוע בדק בית תיבדק קודם כל הצנרת, על מנת לוודא כי אין סתימות או דליפות. אף על פי שסתימה היא קלה יחסית לזיהוי, במקרה של דליפה לפעמים לא תגלו את הליקוי עד שיהיה מאוחר מדי. בדיקה מקצועית מסייעת למצוא את הדליפה בשלב הקריטי שלפני חתימה על החוזה.

בדיקת מערכת החשמל

 
חיווט החשמל בבית וארון החשמל עשויים להימצא במשך שנים בדירה ולהוות סכנה בטיחותית, בלי שבעל הבית הקודם ידע על כך. בדיקה של מערכות החשמל בבית והתאמתן למכשירי החשמל הצפויים להיכנס לדירה היא חיונית. לפעמים השימוש שלכם בדירה יהיה שונה מזה של הדייר הקודם (למשל, אם אתם מכניסים יותר מכשירי חשמל גדולים כמו מקררים, מכונות כביסה או מייבשים) הצורכים כמות גדולה של חשמל, וייתכן שהחיווט בדירה לא יעמוד בעומס.

בדיקה של קרינה ושל גז ראדון

 
תחום נוסף בתהליך בדק בית, שנפוץ במיוחד בשנים האחרונות הוא בחינה של הגורמים המזהמים את איכות הסביבה בדירה וכן קרינה שעשויה לנבוע מגורמים שונים בבית או מחוצה לו. בחינה של רמות הקרינה יכולה למנוע סיכון גבוהה לחלות בסוגי סרטן שונים, ואיתור מקור הקרינה יכול לסייע לכם להפחית את רמתה בדירה או בבית, ואפילו לבטל לחלוטין את הרכישה.

מאפיינים ייחודיים בבדיקה של בתי קרקע

 
בתי קרקע כוללים בדרך כלל עוד תחומים נוספים שיש לבדוק. ראשית, גג הבית השייך לכם ואינו חלק מבניין משותף הוא באחריותכם. יש לבדוק שהוא מזופת ושאין בו דליפות. בנוסף, לחלק מהבתים יש מרתף שצריך לבדוק מבחינת תקני בטיחות שונים, וכמובן גם דליפות. חלק מהבתים הפרטיים כוללים גם חצר, שעשויה לכלול מפגעי בטיחות שונים או ליקויים שהבעלים הקודם של הנכס התעלם מהם.
 
לסיכום, בדק בית הוא תהליך שמומלץ לבצע לפני שאתם נכנסים לדירה חדשה מקבלן או כאשר אתם רוכשים דירה יד שניה. הדו"ח המלא יכול להקל עליכם לקבל החלטה מושכלת אם לרכוש את הבית או לא, ואפילו לסייע לכם להתמקח על מחירה.
 


זקוק לבדק בית?
חייג וקבל הצעה אטרקטיבית
   ​​​​​​​
 050-408-2645 

דף הבית טלפוןwaze פייסבוק