בדק בית להבטחת עתיד דירתך

שלום לכם, אני שמואל גלברמן, מהנדס בניין פרקטי בהנדסה אזרחית משנת 1986 ,גאה להסביר לכם מדוע חייבים בדק בית בכל קניית דירה חדשה ומשומשת.
ברוכים הבאים להסבר "מדוע צריך היום בדק בית לכל דירה ובית מקבלן וגם מיד שנייה".
ובכן שלום לכם רבותיי , נתחיל מהסבר ה"מאקרו" , זה שבהקדמה אומר את מה שכולכם מרגישים וגם בוודאי תסכימו איתי.
פעם לפני הרבה שנים כשהיינו ילדים ואף לפני כן, שמענו סיפורים על מוצרים שהורכבו ויוצרו במפעלים שהחזיקו מעמד המון שנים ואפילו יכלו להחזיק מעמד לנצח...
קחו לדוגמא את המכוניות, מכוניות כמו פיג'ו 404 ופולסוואגן חיפושית, היו מכוניות שלא מתקלקלות ולא היה צריך בכלל חלקי חילוף, טוב...כמעט.
כך היה לגבי בלנדרים , לגבי מכונות תפירה וכ"ו וכ"ו.
כך גם היה לגבי בתים שניבנו אז, בתים היו בונים באהבה עם חומר ולבנים אמיתיים וחלונות מעץ אמיתי ודלתות וטיח היה טיח, צבע היה צבע. עבודת ריצוף הייתה עבודה ומקצוע כמו טייח צבעי, נגר בניין וכל העוסקים במלאכה. בכלל...העבודה הייתה "עבודה עברית" כשבסולל בונה לא היו קבוצות קבלני משנה , אלא רצפים טייחים צבעים טפסנים וכ"ו, כולם שכירים של חברת הבנייה, כך היה וכך ניבנו בתים והבתים, איך לומר, היו מאה אחוז .
ובכן קוראים יקרים, כיום ובשני העשורים האחרונים לפחות, נעלמו מן הרקע , חברות בנייה הקיימות עם הפועלים השכירים שלהם וכיום כל חברה מתפרנסת אך ורק מקבלני משנה.
אפילו יזם , לוקח קבלן שהוא קבלן משנה לביצוע בניין והקבלן הראשי לוקח קבלן משנה לביצוע בפועל והקבלן משנה לוקח קבוצת קבלן משנה לטיח , קבוצת קבלן משנה לשלד, קבוצת קבלן משנה לריצוף וכן הלאה.
העבודה נעשתה רק עם קבלני משנה וכך זה נראה היום.
נשאלת השאלה מה עושים?, ובכן , אם לקבלן הראשי היה אכפת מהמוצר הסופי, קרי הדירה, הוא היה ממנה לכל אותם קבלני משנה, מנהל עבודה רציני ומנהל פרויקט ומהנדס צמוד בכדי לוודא שהעבודה נעשית כהלכה, אבל לא כך ההתנהלות.
ברצונו של היזם, הקבלן, קבלן המשנה , לחסוך בכסף, לא רק שהם חוסכים בחומר ככל האפשר, אלא הם לוקחים מנהל עבודה ומהנדס לכמה וכמה אתרים של הקבלן למקסם את הרווחים ולהוזיל עלויות והכל על חשבונכם הלקוחות קוני הדירות .
אז יוצא מצב, שדירה בפרויקט נבנית לא ע"י בעלי מקצוע כמו שצריך, הפיקוח הוא לא הדוק אלא פעם בכמה ימים, הפועלים המקצועיים , לא מקצועיים והעבודה בסוף היא כפי שמגישים לנו היום דירה למכירה שבהרבה מקרים מלאה בליקויים ומלאה בכשלים.
כאן רבותיי , אני נכנס לתמונה ועושה "סדר" בדברים.
כמנהל פרויקטים כבר 32 שנה וכמפקח בניין מהנדס פרקטי בהנדסה אזרחית, כאחד שפיקח על מאות אתרי בנייה במשך השנים וביצע "קבלת עבודה" לקבלנים בסיום עבודתם ופרוטוקולי קבלות עבודה ודרישה לתיקון כל הליקויים, נהייתי מומחה בתחום.
כאן באתי לעזור לכם ולהיות לכם העיניים המקצועיות שאתם זקוקים להם.
הבדיקה שלי מקיפה מקצועית ברזולוציה של כל ס"מ מרובע בדירה, אני בודק את כל הכשלים והליקויים והאמינו לי, אני מוצא המון.
כמו כן אני בודק עם מצלמה תרמית את המים מתחת לריצוף אם קיים וע"י מד לחות את הקירות והתקרות, את השיפועים בבית וקיום הדירה לפי התקנים.
ובכן, לסיכום, אל תיקנו בית חדש ואו משומש ללא בדיקה של בדק בית מקצועי.


לפני רכישת דירה חדשה מקבלן או דירה יד שנייה, יש לבצע בדק בית מקיף שיציג לנו מהם הליקויים לאחר הבניה. חברתנו מתחייבת למצוא ליקווים בכל נכס וזאת לאחר ניסיון של שנים רבות בבדיקת בתים ועם המכשור המתקדם בענף, יש לדעת כי בניית הדירות נעשית על ידי יד אדם ולכן בכל דירה בה בדקנו נמצאו ליקויים, גם אם התרשמתם מהדירה ומהקבלן אל תיקחו סיכון שכן הליקויים שנמצאים בדירות מוערכות בעשרות אלפי שקלים. לא פעם אנו שומעים על רוכשי דירות שנפגעו מרכישת דירה שבה ליקויים חמורים. ובזמן שחברות אחרות מגיעות עם דף ועט בלבד אנו לעומתם מגיעים עם כל הכלים כגון:

מצלמה תרמית
מד לחות
מד לייזר
בודק רצפות
בודק אריחים


ועוד המון כלים אחרים משמעותיים שאינם בשימוש המתחרים. 

אנו מתחייבים להגיע לבדיקה עם כל הכלים הדרושים ורשימה מקיפה אשר כוללת את כל סוגי הבדיקות. בחברת סאגה בדק בית ושירותי הנדסה מבטיחים לכם בדק בית מקצועי שיאתר כל ליקוי ופגם במבנה בטרם המעבר, והפקת דו"ח בדק בית מפורט שעל פיו יידרש הקבלן או בעל אחריות מקצועית אחר לתקן כל ליקוי שייחשף במהלך הבדיקה.

הבדיקות שאנו מבצעים


בדק בית מקצועי יאתר ליקויים בבנייה, החל מליקויים בולטים שניתן לאתר גם בעין בלתי מקצועית, וכלה בליקויים שרק ציוד טכנולוגי משוכלל יכול לאתר. הבדיקות כוללות איתור ליקויים באיטום ובבידוד,  ליקויים בריצוף – שיפועים לא נכונים, רצפה שאינה מפולסת וכן הלאה, חריגות בנייה וסטיות מן התכנונים שאושרו, בעיות בצנרת כמו נזילות, רטיבות, ליקויים ברשת החשמל ועוד. לשם ביצוע הבדיקות, הצוות המקצועי של סאגה משתמש במיטב הטכנולוגיות החדישות ובמכשירים משוכללים שפותחו במיוחד לשם איתור ליקויים. בתום הבדיקות יופק עבורכם דו"ח מפורט שעל פיו יידרש הקבלן או בעל האחריות בנכס לבצע את התיקונים הנדרשים. בנוסף, לאחר ביצוע התיקונים ייבדק הנכס שנית על ידינו, כדי לוודא שהנכס עובר אליכם כשהוא תקין, בטוח וחף מליקויים.

בדיקת דירה מבטיחה 

אי ביצוע בדק בית מקצועי ומקיף בטרם המעבר לנכס חדש עלול להסתיים בעוגמת נפש ובפגיעה באיכות החיים של משפחתכם, נזקים של עשרות אלפי שקלים בגלל בניה לקויה וחוסר עמידה בתקנים. הליקויים יכולים להוביל לנזילות שייצרו כתמי רטיבות ועובש, בעיות במערכת הביוב, סדקים בקירות, תקלות במערכת החשמל ועוד. הנזק שעלול להיגרם לכם מתחיל מאי נוחות אסתטית ומסתיים בסכנת נפשות. לכן חשוב לפנות לחברה מקצועית שתערוך את כל הבדיקות הנדרשות, וחשוב לעשות זאת עוד בטרם המעבר, כאשר קל יותר לאתר את הליקויים ולבצע את התיקונים.

סאגה בדק בית


חברת סאגה היא מהוותיקות בארץ בתחום בדק בית, ובעלת ניסיון של מעל שלושים שנות עבודה בתחום. אנשי הצוות של סאגה מקצועיים ומנוסים, והמומחים שלנו משתמשים במיטב הציוד הטכנולוגי הקיים כיום לאיתור כל ליקוי ופגם במבנה. צוות החברה ילווה אתכם מרגע הפנייה ועד שהנכס יימסר לידיכם כשהוא במצב תקין, ללא כל ליקוי ופגם, כך שתוכלו לבלות בו שנים ארוכות, בטוחות ונעימות. מטרתנו היא לוודא שהבית החדש שלכם יהיה מקום בטוח ומוגן, ואנו נדאג לכך שלא תיחשפו לסיכונים ושלא תיאלצו להתמודד עם הוצאות נוספות ועם אי נוחות מיותרת כתוצאה מליקויים בבנייה.


זקוק לבדק בית מקצועי?
חייג וקבל ייעוץ ממהנדס החברה
​​​​​​​ ​​​​​​​
 050-408-2645 

צפה בדוחות בדק בית 
ליקויי בניה
דף הבית טלפוןwaze פייסבוק