ליקויי בניה

 
מהי בדיקת ליקויי בניה, מדוע יש לבצע בדיקת ליקויי בניה וכיצד מבצעים אותה – מדריך מקוצר לרוכשי הדירות, מוגש באדיבות סאגה בדק בית.

מהי בדיקת ליקויי בניה?

 
בדיקת ליקויי בניה היא בדיקה המבוצעת לפני רכישת דירה, במטרה לאתר ליקויים בבניה ואי התאמות בין המפרטים והשרטוטים לבין המציאות בשטח. דו"ח הבדיקה הוא מסמך מחייב, אשר ניתן להגישו לבית המשפט אם הקבלן הבונה מסרב לבצע את התיקונים הנדרשים. בנוסף לליקויים במבנה ולאי התאמות בין המפרטים והשרטוטים לביצועים בשטח, בדיקת ליקויי בנייה מוודאת עמידה של המבנה בתקנות הנדרשות בחוק.

מדוע ומתי יש לבצע בדיקת ליקויי בניה?

 
המועד הטוב ביותר לבצע בדיקת ליקויי בניה הוא טרם המעבר לנכס או לפני החתימה על הסכם הרכישה כשמדובר בנכס קיים. זאת משום שעל הקבלן או המוכר למסור לכם את הנכס כשהוא תקין לחלוטין. כמו כן, אם נדרשים תיקונים ושינויים, יהיה קל יותר לבצעם כאשר הנכס ריק מדיירים. ליקויי בניה עלולים לגרום נזקים כבדים למבנה ועגמת נפש ואי נוחות לדיירים, לרבות ירידת ערך הנכס וצורך בהוצאת סכומים כסף גדולים בעבור תיקונים. לא כל הליקויים גלויים לעין בלתי מקצועית וללא מכשור מיוחד, ולכן חשוב שבעלי מקצוע יבצעו את הבדיקה ביסודיות רבה.

מדוע קיימים ליקויים?

 
הסיבות לליקויי בניה יכולות להיות רבות ושונות. במקרים רבים מדובר בעבודה לא מוקפדת, בשימוש בחומרים פחות טובים ובניסיון לחסוך בחומרי בניה. בנוסף, יש ליקויים הנובעים מחוסר מקצועיות ומהיעדר פיקוח מספק בשטח בזמן הבניה. כמו כן, מקומם של טעויות אנוש ושל יד המקרה אינו נפקד.

בדק בית

 
על מנת למנוע הוצאות כספיות עתידיות, אי נוחות ועוגמה ונזקים למבנה בשל ליקויים, יש לפנות לחברה מקצועית המתמחה בביצוע בדיקת ליקויי בניה, או בשפה מעט יותר מקצועית – בדק בית. חברת סאגה בדק בית מבצעת מזה למעלה משלושים שנה בדיקת ליקויי בניה עבור דירות חדשות מקבלן, נכסים בנויים ובתי עסק. הבדיקות מבוצעות באמצעות ציוד משוכלל, המאפשר לצוות המקצועי של החברה לאתר אף את הליקויים הסמויים מהעין. בתום הבדיקה מוגש לקבלן או למוכר הנכס דו"ח המפרט את הליקויים שנמצאו ואת התיקונים שיש לבצע בטרם אכלוס הנכס, ולאחר ביצוע התיקונים חברת סאגה מבצעת בדיקה חוזרת על מנת לוודא שכל הליקויים תוקנו כראוי.

להבטיח היום את הנחת של מחר

 
ביתו של אדם הוא מבצרו, חוף המבטחים שלו והמקום שבו הוא נח ומחדש את כוחותיו. התעקשו לבצע היום בדיקת ליקויי בניה על מנת להבטיח לכם ולבני ביתכם ראש שקט ושנים של הנאה בביתכם החדש.

זקוק לבדק בית?
חייג וקבל הצעה אטרקטיבית
 
 050-408-2645 

פרויקט בדק בית בחיפה 
פרויקט בדק בית ברמת גן
פרויקט בדק בית באשדוד 
פרויקט בדק בית ברחובות  
פרויקט בדק בית בתל אביב  
ליקויי בניה שמצאנו בדירה חדשה בהרצליה  
ליקויי בניה שמצאנו בדירה יד שניה  בכפר שמריהו
דף הבית טלפוןwaze פייסבוק