למה חשוב לבדוק רטיבויות בדירה חדשה מקבלן ?

למה חשוב לבדוק רטיבויות בדירה חדשה מקבלן? 
כשאנחנו קונים דירה חדשה מקבלן, אנחנו מצפים לקבל נכס במצב מושלם. כל התשתיות הרי חדשות, שיטות הבנייה הקיימות כיום משוכללות, ומן הסתם אין שום סיבה למפגעים כגון סדקים בקירות, ריצוף עקום או רטיבות. למרות זאת, המציאות היא שמקרים רבים, ולמעשה ברוב הבניינים החדשים שמאוכלסים ע"י קונים הנרגשים, מתגלים לא מעט ליקויים.
בהתאם ההמלצה היא לא להתפשר, ולא לוותר על שירות בדק בית מקצועי. בפרט חשוב מאוד לבחון האם ישנה רטיבות בדירה החדשה.

הנזקים שגורמת רטיבות

רטיבות, חשוב להדגיש, היא לא "רק" מפגע אסתטי. הכתמים שנוצרים בתקרה או בקירות עקב הרטיבות הם למעשה מקום אידיאלי להתפתחות עובש - והעובש עלול לגרום לבני הבית לבעיות בריאותיות רבות ובפרט בעיות שקשורות למערכת הנשימה. עובש מוכר גם כגורם מסרטן, ובפרט מסוכנים כתמי העובש לילדים, קשישים ואנשים עם מחלות רקע שונות.
בהתאם חשוב מאוד לאתר בהקדם כל ליקוי שעלול לגרום לרטיבות ובוודאי שאם כבר ישנה רטיבות חשוב לטפל בה בהקדם כולל צביעת דירה במידת הצורך.

היתרונות של בדק בית מקצועי

ישנם לא מעט מצבים שבהם הרטיבות סמויה מהעין בשלב ראשון, ומתגלה רק לאחר שכבר קיבלתם את הדירה לידיכם ואתם כבר מתגוררים בה מזה זמן מה. במצב שכזה מן הסתם יהיה קשה יותר לדרוש מהקבלן לתקן את הליקויים שהובילו לאותה רטיבות.
בנוסף, גם כשהרטיבות בולטת לעין עוד לפני שנכנסתם לדירה החדשה, מומלץ להזמין שירות בדק בית מקצועי - גם כדי לאתר את הסיבות לאותה רטיבות ולהגיע לקבלן עם מידע מוצק, וגם כדי לזהות ליקויים נוספים בנכס אם ישנם כאלה, וכך לדרוש מהקבלן את כל התיקונים ההכרחיים. עוד כדאי לזכור שדו"ח מפורט של מהנדס מוסמך, שכולל כמובן גם את תאריך ביצוע הבדיקה כך שניתן לראות כי היא נערכה עוד לפני הכניסה לנכס, הוא מסמך בעל משמעות רבה מבחינת בית משפט אם יידרש צורך בהליך משפטי - וכל קבלן מודע לכך כמובן, כך שעצם הבדיקה מגדילה את המוטיבציה שלו לתקן את הטעון תיקון ולמשל לבצע צביעת דירה לאחר רטיבות.


איך לטפל ברטיבות?

אם הקבלן רוכש עבורכם צבע לדירה ומכסה את הכתם, המפגע האסתטי אמנם נעלם אבל הבעיה לא נפתרה. השלב הראשון והחשוב ביותר הוא טיפול בגורמים שיצרו את הרטיבות מלכתחילה. אם ישנו איטום לקוי בנקודה כזו או אחרת, נדרש איטום טוב יותר, ואם הבעיה היא נזילה בצנרת - יש להרכיב אותה מחדש ובמידת הצורך אפילו להחליף אותה, גם אם הדבר מחייב כמות רבה של עבודה.
כשאתם מבצעים בדיקת רטיבות מקצועית, או כאמור בדק בית מקיף, תקבלו המלצות לגבי דרכי הטיפול בבעיה, וכך תוכלו לדעת האם הפתרון שמספק הקבלן הוא אכן זה המתאים. רק לאחר מכן יושלם התהליך עם צביעת דירה חדשה מקבלן כך שתוכלו להיכנס לנכס שלכם כשהוא במצב מצוין ולרוות ממנו נחת.

https://saga-bedek.co.il/%D7%9C%D7%9E%D7%94-%D7%97%D7%A9%D7%95%D7%91-%D7%9C%D7%91%D7%93%D7%95%D7%A7-%D7%A8%D7%98%D7%99%D7%91%D7%95%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%91%D7%93%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%94-%D7%9E%D7%A7%D7%91%D7%9C%D7%9F-.htm
תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק