מהנדס קונסטרוקציה

 
מהנדס קונסטרוקציה שסיים בהצלחה את לימודי הנדסת הבניין משתלב בדרך כלל בחברות קבלניות העוסקות בבנייה או בתחום הניהול והפיקוח על פרויקטים הנדסיים הן חדשים והן בעת ביצוע שיפוצים ושינויים במבנה.

ניהול ופיקוח על מיזמים שונים

תנופת הבנייה של פרויקטים כמו מחיר למשתכן מצריכה מהנדסי בניין רבים שיבחנו את כל התכניות מכל ההיבטים ויאשרו אותן לאחר עריכת כל החישובים המתמטיים המורכבים הנדרשים.
בפרויקטים מסוג תמ"א 38, מהנדסי הבניין של הקבלן בוחנים את היסודות הקיימים ואת רמת העיבוי של היסודות שיש לבצע עבור התמיכה כדי להכין את המבנה למקרה של רעידת אדמה כך שהוא לא יקרוס וייגרם אסון גדול. בנוסף לכך, יש להביא בחשבון את משקלן של מספר הקומות הנוספות שייבנו מעל הגג לאחר חיזוק היסודות כך שהמבנה כולו יעמוד בכל העומס הצפוי.
הדיירים מגייסים אף הם מהנדס בניין שיפקח מטעמם על הפרויקט הייחודי, יבדוק באופן מעמיק את התנהלותו ההנדסית של הקבלן כדי לוודא כי אכן כל השלבים מבוצעים כיאות ואין כשלים בתכנון או בביצוע שעלולים להיות סכנה בטיחותית או קיומית .אם לדוגמה כמות הברזל ביציקה הייתה קטנה מדי או סך היציקות היה נמוך מזה שנקבע, המפקח של הדיירים יתריע מידית על כל פעולה שהתבצעה לא כראוי או לא על פי כתב הכמויות שתוכנן בהתאם לצורך ההנדסי של המבנה.

מעקב אחר ביצוע העבודות הקבלניות השונות והשלמתן

לאחר מסירת דירות בתום הליך הבנייה, בודק מהנדס הבניין את כל העבודות שבוצעו ומיידע את הלקוחות על ליקויי בנייה שגילה . על פי הנחיותיו פונים הדיירים החדשים לקבלן בדרישה לתקן את כל הליקויים על פי סדרי החשיבות שלהם כך שהמגורים במבנה יהיו בטוחים ונעימים . אם לדוגמה קיים חשש שהמעקה במרפסת אינו מחוזק כיאות זו סכנה לגור בבית ובמיוחד כשמדובר במשפחות עם ילדים קטנים. במקרה כזה אוסר הקונסטרוקטור על הדיירים לגור בבית עד שהנושא יסודר.
הקבלנים השונים אמורים לבצע את התיקונים על פי מידת דחיפותם. חלק מהתיקונים יבוצע במידי וחלק יבוצע עד תום שנת הבדק. בתום עשיית כל שלב, מגיע הקונסטרוקטור ובודק מקרוב את איכות העבודה שבוצעה ואת התאמתה לצורך ולדרישה. אם העבודה בוצעה כיאות, הוא מאשר אותה ואם עדיין קיימים ליקויים הוא דורש לתקן זאת לאלתר.
עבודתו של מהנדס הקונסטרוקציה כמלווה וכמפקח בפרויקטים השונים היא מעניינת ומגוונת מאד אך טומנת ברובה אחריות כבדה, באין ספור נושאים קטנים כגדולים.
 


שמואל גלברמן - מהנדס קונסטרוקציה
זקוק ליעוץ? חייג אליי 050-408-2646
תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק