לאחר בדק בית יש צורך בפיקוח על הקבלן

 
בדק בית היא אחת הפעולות החשובות ביותר שיש לבצע עם קבלת דירה חדשה מהקבלן.

חשיבותו של בדק בית שמואל גלברמן מנכ"ל חברה סאגה פרויקטים
הסיבה לכך היא שרוב הלקוחות שרכשו דירה אינם עוסקים בענף הבניה ואינם מכירים באופן מדוקדק ולעומק את התחומים השונים בו. הם לא יוכלו לבדוק אם בוצע איטום כראוי, אם השתמשו ברובה איכותית, אם קווי הבניה ישרים ומפולסים או הקירות עקומים במעט וכו'.

ליקויי בניה שנחשפים בעת הביקורת של המהנדס
מהנדס שמבצע בדיקה מקיפה של בדק בית יתריע על כל הנקודות הבעייתיות, ימליץ לטפל בכולן על פי סדרי העדיפויות ודרגות חשיבותן. קיימים ליקויים שיעכבו את הכניסה לבית אם מדובר בנושאים בטיחותיים, ליקויים אחרים עדיף לבצע טרם הכניסה לאור הלכלוך והבלגן הרב בעת ביצוע מהלכים כמו ריצוף חדש . יש פעולות שאפשר לבצע במהלך שנת האחריות אם הנושאים אינם יוצרים בעיה בחיי היום יום בבית.

פיקוח ובקרה על התיקונים שבוצעו בדירה החדשה

הנקודה המהותית היא שבתום מהלך התיקונים חייבים לבדוק שוב באופן מעמיק את הפעולות שבוצעו כדי לוודא שהן בוצעו כהלכה ושהנקודה תוקנה לשביעות רצונו של המהנדס.
מכיוון שבדירה יעבדו צוותים שונים כמו צוות בניין, צוות אינסטלציה וצוות נגרות, המפקח יגיע ויבדוק את העבודות מיד בסיומן ויאשר או לא יאשר את העבודה הספציפית שבוצעה. אם לדוגמה בוצעה עבודת אינסטלציה, הוחלפה חלק מהצנרת באמבטיה אך עדיין קיימת נזילה ופעפוע של מים, ברור שהמפקח לא יאשר את העבודה וידרוש לבדוק את כל קטעי הצנרת ולהחליף את הצנרת הפגומה או את האביזרים שאינם אוטמים כראוי את הצנרת.
הלקוח לעומתו יראה צנרת חדשה ויחשוב שהכול בסדר, אך במהרה הוא יראה סימני עובש בשל הרטיבות שתיוצר בחדר הרחצה.
מהנדס המכיר את כל סוגי העבודות בדירה יבצע בקרה איכותית ויעילה וידאג לכך שכל העבודות כולן יושלמו ובדק הבית יהיה מושלם והדיירים החדשים יוכלו ליהנות מחיים בריאים ושלווים בדירתם החדשה.
קבלנים רבים מוסרים דירות במצב מצוין ללא תקלות או עם תקלות מועטות ובעלות חשיבות נמוכה, אך קיימים גם קבלנים שמוסרים דירות עם ליקויים שעל חלקם הם דיווחו ועל חלקם לא דיווחו ולכן יש להיות ערניים מאד ולשכור שירותי בדק בית עבור הדירה שרכשתם במיטב כספכם.
 
בהצלחה !

דף הבית טלפוןwazeפייסבוק