שקט נפשי בקניית דירה – הפגמים הנסתרים, גלויים
כשאתם עומדים לרכוש דירה, עורך הדין שלכם יבדוק בקפידה בעירייה, בבנק ובטאבו, פרטים כגון: אם הדירה רשומה על שם המוכר, אם יש לגביה הערת אזהרה ואם הרישומים השונים (כמו כתובת, מספר גוש ומספר חלקה) תואמים למציאות. זה יעניק לכם את הביטחון ואת הזכויות הנחוצות כדי ליהנות מהדירה ללא חשש מטענות עתידיות בלתי צפויות. אחרי הכול רכישת דירה כרוכה, ברוב המקרים, בהוצאה הגדולה ביותר בחיים.
אנשי מקצוע נוספים שמעניקים לכם שקט נפשי
כשאתם רוכשים דירה חדשה, יועץ משכנתא משלכם יבדוק עבורכם את שוק המשכנתאות כדי להשיג עבורכם את המשכנתא המתאימה ביותר לצרכים שלכם. היועץ ילווה אתכם בתהליך מול הבנק ויעניק לכם ייעוץ משכנתא שדואג אך ורק לאינטרסים שלכם (ולא של הבנק).
זה חשוב במיוחד אם זו משכנתא לדירה ראשונה, ואין לכם ניסיון או ידע, האם לבחור בריבית משתנה או קבועה? האם לבחור מחשבון משכנתא שפיצר או קרן שווה? שאלות חיוניות שתתקשו לתת להן מענה גם אם תעיינו במדריך משכנתא. אין תחליף למקצועיות ולליווי האישי של היועץ, שמטרתו להעניק לכם חסכון כספי ושקט נפשי.
היום, איש מקצוע נוסף, מפקח בניה משלכם הפועל מטעם חברה לניהול פרויקטים, מגייס את הידע והמקצועיות שלו לטובתכם, ונרתם להעניק לכם שקט נפשי בעת קניית הדירה.
מפקח הבניה מעמיד לרשותכם את הידע המקצועי בכול מה שקשור לזיהוי בעיות ולביצוע תיקונים ושיפוצים בדירה שאתם מתכננים לקנות.
כך, לפני שאתם מתחייבים לרכישה, המפקח יגיע ויבדוק את הדירה באופן מקיף. הוא יציין את כל התיקונים והשיפוצים הנדרשים, ויבטיח לכם ששום בעיה לא תיעלם מעיניכם המסונוורות מהדירה הנהדרת שמצאתם.
וובמקרה שאתם רוצים לשפץ את הדירה שקניתם, כדי שתתאים לצרכים שלכם, מפקח הבניה יוכל גם להבטיח שתזכו בשיפוץ איכותי, חסכוני ואמין, וכמובן גם בשקט נפשי.
מפקח בנייה לליווי אמין
מפקח הבניה יסייע לכם הן לפני תחילת פרויקט השיפוצים על ידי הקבלן, והן לאחר שהפרויקט יסתיים.
החלטתם לשפץ את הדירה שקניתם ובחרתם בקבלן שיפוצים. כעת, מפקח הבניה יסכם עם הקבלן את הפרטים, כגון:
  • פירוט סוגי העבודות הנדרשות
  • פירוט שלבי העבודה על פי סדר העדיפויות שלכם
  • פירוט חומרי הגלם
  • פירוט הציוד לביצוע העבודות
  • קביעת לוח זמנים
  • קביעת לוח תשלומים בהתאם ללוח הזמנים
  • פינוי הפסולת בתום הפרויקט.
מפקח הבניה שלכם יגיע מדי פעם לדירה כדי לעקוב מקרוב אחר התקדמות פרויקט השיפוץ, לוודא שהדברים מבוצעים לפי לוח הזמנים ובאיכות שנקבעה בחוזה.
לאחר סיום העבודה, מפקח הבניה יאשר את העבודה רק אם הקבלן עמד בדרישות תכנית השיפוץ. במידה שלא, הקבלן יידרש לתקן מידית את הטעון תיקון. כמובן שהתשלומים לקבלן יעוכבו כל עוד העבודה לא בוצעה לשביעות רצונו של מפקח הבניה שלכם.
מפקח בניה כהגנה מפני קבלנים נוכלים
כולנו שמענו על מקרים מצערים שבהם הקבלן סידר את הלקוח שלו, בעיקר בגלל שללקוח אין ידע מקצועי שיאפשר לו לעמוד מול הקבלן. הנה דוגמאות לתקלות שתוכלו למנוע, כי מפקח הבניה עומד לצדכם ומגיע לדירה מספר פעמים כדי לנהל, לפקח ולבקר את העבודה המתבצעת:
  • הקבלן התחייב לעבודת השיפוץ, גבה מהלקוח את רוב הכסף או כולו, השאיר את הבית כפי שהוא ונעלם.
  • הקבלן סיים את עבודת השיפוץ והתוצאה – אבוי לעיניים שכך רואות – עבודה ברמה נמוכה, ממש לא בהתאם לציפיות שלכם ובטח לא לתשלום הגבוה שהוא גבה מכם.
  • הקבלן הציע להגדיל את פרויקט השיפוץ בטענה שעליו לבצע עבודות נוספות, גם אם אין בהן שום צורך. לקוח תמים יאשר את העלות הנוספת, ולו רק כדי לסיים את הסיפור המעצבן. בסופו של דבר מתברר שלא רק שלא היה צורך בביצוע עבודות אלה, אלא שהקבלן כלל לא ביצע אותן.
קבלן, אשר מודע לכך שיש מי שמפקח על עבודתו, גם אם מדובר בפיקוח מינורי, יתקשה להפעיל עליכם מניפולציות מלוכלכות ויאלץ לעמוד בהסכם שחתמתם.
לבסוף, רכישת דירה חדשה היא אחד הדברים המלחיצים במהלך החיים, ולכן כאשר אתם קונים דירה, חשוב לוודא שכל התהליכים: בדק הבית, הרכישה, המשכנתא והשיפוצים הנדרשים, מטופלים ביעילות על ידי אנשי מקצוע שפועלים למען האינטרסים שלכם בלבד.
 

תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק