איך להימנע משריפות בעסק?

שריפה בבית העסק שלך עלולה לגרום לנזקים קשים למבנה, לציוד ובמקרים מסוימים אף לעובדים. הערכת סיכוני השריפה הקיימים, נקיטת פעולות מנע ו"חינוך" צוות העובדים להתנהלות נכונה בעת שריפה יכולים לעזור לכם למזער את הסיכונים. לפניכם טיפים להתנהלות נכונה במטרה להימנע משריפות בבית העסק:​​​​
בית עסק שנשרף

העריכו את הסיכון למפגעי שריפה

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם שריפה היא למנוע אותה. הנחיות בטיחות באש בעסקים נועדו בדיוק בשביל כך! הקפידו לבצע בדיקות תקופתיות ותנו למומחים לבחון את מידת הבטיחות בעסק כחלק מתכנית למניעת שריפות. כמו כן תוכלו להזמין בדק בית מקצועי כדי לבדוק האם ישנם ליקויי בניה שיכולים להשפיע ולהגדיל את הסיכון לנזקים במקרה של שריפה במבנה. אחת לתקופה בצעו הערכת סיכונים מחודשת הכוללת פירוט מלא של כל גורמי הסיכון הקיימים.

התקינו ציוד להגנה מפני אש

החוק מנחה איזה ציוד כיבוי אש עליכם להתקין בעסק שלכם בהתאם לייעודו, גודלו וכדומה. הצבת גלגלון כיבוי אש היא בגדר חובה, כמו גם התקנת מערכת ספרינקלרים שתספק הגנה ראשונית לעסק שלכם. נהלי הבטיחות מחייבים גם להתקין גלאי אש ומטפי כיבוי בכל קומה, כאשר על העובדים להיות מודעים לקיומם של המטפים. כמובן שישנם אמצעים נוספים שיכולים להגן על העסק וחשוב להשתמש בהם כדי למזער את הסיכונים.

טיפים להתנהלות נכונה עם העובדים

כללים להתנהלות נכונה יכולים למנוע פציעות ונזקים לנפש, ולכן חשוב שהעובדים יהיו מודעים אליהם. וודאו שהעובדים יודעים מה עליהם לעשות במקרה של שריפה ומודעים למיקומם של המטפים וציוד הכיבוי, וערכו תרגיל כיבוי אש אחת לתקופה. מנו קצין בטיחות שיהיה אחראי על צוות העובדים במקרים של שריפה ויוכל לפנות אותם בבטחה אל מחוץ למבנה במקרה של שריפה ולבסוף הבטיחו שתהיה לכם ערכת עזרה ראשונה נגישה במקומות בהם הסכנות האפשריות רבות מהרגיל.
שולחנות שנשרפו בבית העסק

תחזוקה נכונה

מכשירים, מכונות וציוד שאינם שמורים ומתוחזקים כראוי עלולים לגרום לשריפות. וודאו שכל ציוד העבודה מוגן מפני שריפה או התחממות יתר, הקפידו על ניקיון של מערכות אוורור, ארובות אם ישנן, דוודים, מבערים, תנורים ועוד. הקפידו לבצע בדיקה של מערכות החשמל באופן עקבי, וודאו שחומרים דליקים אינם באים במגע עם משטחים חמים, טפלו בתקלות חשמליות בהקדם האפשרי והקפידו לכבות את כל המכשירים כאשר אתם הולכים הביתה בסוף היום.
היכרות של כל הסיכונים הנלווים לעסק, התקנת הציוד המתאים, תחזוקה ראויה והכשרת העובדים להתנהלות נכונה במצבי חירום תוכל לעזור להימנע משריפות בעסק בצורה מיטבית.
תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק