איך מפקח בניה חוסך לנו עלויות וכאב ראש

 
פיקוח בניה הינו תחום שהחל לצבור תאוצה. אנשים רבים בישראל מודעים לחשיבות של פיקוח בנייה בכל סוגי פרויקטים מסוג בנייה. כאשר מדובר על שירות מקצועי, אשר נותן מענה ללקוחות. אם לא הבנתם עדיין, איך מפקח בניה חוסך לנו עלויות וכאב ראש, אז תבינו כי המפקח בוחר את הקבלן והארכיטקט ושאר בעלי המקצוע, כאשר הוא כבר מכין תכנית עבודה מגובשת וזאת לאחר שבדק את הקרקע באמצעות אנשי מקצוע, השיג את הרישיונות הדרושים ובוחר בחומרי הבנייה הטובים ביותר. בכל זמן הפרויקט, דואג מפקח הבניה שלא לחרוג מהתקציב שנקבע מראש לאחר שקלולים רבים.

כאשר בונים בניין מגורים מדובר כמובן על סכומים גדולים יותר של פיקוח בניה, אך כאשר מדובר על בתים פרטיים, הסכומים יהיו קטנים יותר, אך מצד שני זה רף חסך בעלויות הבניה וזה עדיין לפני שנזכיר את חריגות הבנייה, ליקויים, בנייה לא תקנית מה שלבטח ייחסך מכם בעת נוכחותו של מפקח בנייה בעל ניסיון רב.
 
עמידה בלוח הזמנים, דיווח שוטף ללקוחות ומפתח בתאריך שסוכם
 
כאשר מפקח הבניה כבר גיבש תכנית והתחיל לעבוד, יש לדעת כי הוא אף יעמוד בלוח הזמנים. בכל שלב של בנייה, הוא ישלח דו"ח מפורט לבעל הנכס, כאשר מדובר בבנייה פרטית וכן ישלח דו"ח ליזם כאשר מדובר בבנייה של בניין מגורים. חשבו על הבטיחות שלכם ושל בני הבית כאשר אתם סמוכים ובטוחים, כי הבית שלכם נבנה על פי הכללים והתקנים וחומרי הבנייה היו איכותיים בלבד. לא יהיו עיכובים, במיוחד כאשר מפקח הבניה הוא זה שמנצח על התזמורת והכוונה סנכרון מוצלח בין כל בעלי המקצוע, התאמה של התכניות מול האדריכל, כך שהכול יעבוד כמו שעון והבית שלכם יהיה מוכן בדיוק לפי הזמן שנקבע ללא עיכובים, חילוקי דעות או בעיות תקציב למיניהן.
 
נכס בעל ערך וללא ליקויים מיותרים
 
זו בדיוק התוצאה של בניה עם מפקח בנייה. אנשים רבים שניסו לחסוך בעלות של פיקוח בניה, מגלים לאחר מספר מועט של שנים, כי הם ביצעו טעות חמורה, כאשר מתגלים סדקים בקירות, בתקרות וכן האיטום אינו מקצועי, היות ובחורף קר מאוד ובקיץ חם מאוד, מ שגורם להם להוציא כספים מיותרים על אנרגיה שהי כידוע יקרה בארץ. כדאי תמיד לתכנן את הבניה והתקציב, כאשר אתם תכללו בתוכו, גם את ההוצאה על מפקח הבנייה שהוא הגורם החשוב ביותר לבניית נכס תקין.
 שמואל גלברמן
שמואל גלברמן - מפקח בניה בהנדסה אזרחית

שאלות על פיקוח בניה? מלא פרטי צור קשר ונציגנו יחזרו עם תשובות מקצועיות
​​​​​​​
דף הבית טלפוןwazeפייסבוק