בדיקות ואישורים חשובים במסגרת בדק בית לבנייני מגורים

ליקויים במבנה יכולים לסכן ציוד ורכוש ואף חיי אדם במקרים מסוימים. לכן בדק בית לאיתור ליקויים הוא חשוב לשקט הנפשי שלכם. מה כולל בדק הבית ואילו בדיקות מתבצעות במהלכו? כל הפרטים לפניכם.
בעת ליקויים בבנייני מגורים משותפים הסיכון גדל כמספר הדירות. כל כשל או ליקוי בדירה הפרטית שלכם יכול להשפיע במידה ניכרת על דירתם של השכנים, ולהיפך נזק בדירתם של השכנים יכול להשפיע על חייכם. כדי להימנע מכך, להשקיט את ליבכם לפני רכישה, או לוודא שערך הנכס שלכם נשמר מומלץ ורצוי להזמין בדק בית ולגלות ליקויים במבנה מבעוד מועד. מדובר בסוגיה אשר בכוחה להשפיע גם על הבטיחות: לא פעם ליקויים במבנה הופכים אותו לפחות בטיחותי ולכן חשוב לבחון את הנושא בהקדם האפשרי בעזרת חברה המתמחה בתחום.

בדיקות במסגרת בדק בית

בדק בית זו בדיקה מאוד חשובה במיוחד לדיירים של בניין משותף. האינטרס של כולם ברור: לשמור עד כמה שניתן על הרכוש המשותף ולוודא שהמבנה כמה שיותר בטיחותי. במסגרת בדק בית יבוצעו בדיקות רבות לרבות בדיקת שלד המבנה, בדיקה מקיפה של מערכת החשמל, בדיקת מערכת כיבוי אש, בדיקת מערכות אוורור ומיזוג, בדיקת מערכות המים והביוב, בדיקת החיפויים, בדיקת הריצוף ועוד בדיקות שונות של עבודות האלומיניום, הדלתות, החלונות, המשקופים ותיבות הדואר.

מערכת כיבוי האש בבניין

קבלת אישור כיבוי אש לבניין היא מאוד חשובה, מה גם שהבדיקה מצילת חיים ממש ויכולה למזער ואף למנוע כליל את הסיכון לשריפה. במסגרת בדק בית לבנייני מגורים מבצעים גם בדיקה מקיפה למערכות כיבוי האש בהתאם לתקני הבניה ובטיחות המבנים התקפים לאותה השנה ובכפוף לבטיחות המבנים כיום. ישנם תקנים מחייבים לציוד ומערכות כיבוי אש במבני מגורים בהם כדאי ורצוי לעמוד. בדק בית מאפשר לכם להבטיח שאין ליקויים ושכל הציוד והמערכות מותקנים כראוי וכנדרש בחוק.
​​​​​​​

מדוע חשוב לבצע בדק בית בבניין מגורים?

בנייני מגורים לא פעם חשופים הרבה יותר לנזקים מאשר בתים פרטיים לאור העובדה שאין לנו שליטה על הנזקים בדירות של השכנים שלנו, אשר מטבע הדברים, יכולים גם להשפיע על הדירה שלנו. כמו כן, עלינו לבדוק את שלד המבנה והמערכות השונות בו כדי להבטיח את הבטיחות שלנו ושל היקרים לנו, לאתר מראש נזקים ולטפל בהם בהקדם. בדק בית של המבנה בכללותו יכול להציג בפניכם את התמונה המלאה, לעזור לכם לדעת מול מה אתם עומדים כך שתוכלו לחשוב על תכנית פעולה בהתאם לממצאים.

תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק