בדיקות חובה בכדי לוודא בניה לפי היתר בניה

קיבלתם היתר בניה? מצוין. עכשיו אתם גם צריכים לוודא שאתם עומדים בכל תנאי ההיתר. היתר בניה ניתן לשינויים ספציפיים או לבנייה חדשה מוגדרת, כפי שתוארה בפירוט בפני הוועדה המקומית לתכנון ובנייה שהפיקה את האישור. ההיתר הוא אינו היתר על לשון "עשו מה שאתם רוצים" אלא עבור הפעולות הספציפיות שאושרו בוועדה. בשורות הבאות נתאר את הבדיקות שעליכם לבצע על מנת לוודא שהבניה בפועל עולה בקנה אחד עם היתר הבניה שקיבלתם.


בדיקת לשון ההיתר

הדבר הראשון שאתם רוצים לעשות הוא לבדוק את לשון ההיתר, קרי לבחון בדיוק מה אושר לכם, מה לא אושר לכם ומה אושר לכם בתנאים מסוימים. ההיתר מפרט בדיוק את מה שמותר ומה שאסור לכם לבצע בתהליך הבנייה אליו אתם נכנסים ואם אתם מתקשים בהבנת הלשון המקצועית בה נוקט ההיתר, חשוב מאוד שתתנו לגורם מקצועי לבצע את בדיקת ההיתר עבורכם.


בדיקת מפרט היתר

בהתאם לשינויים המבניים שאותם אתם רוצים לבצע במסגרת התוכניות שלכם ובהתאם היתר בניה שאושר לכם, מהנדס הוועדה לתכנון יכלול בהיתר שקיבלתם מפרט ספציפי שבתוכו יהיה לכם חופש פעולה. כך למשל, אם אתם מעוניינים לפתוח חלון, היתר יגדיר את מידות החלון המקסימליות שתוכלו לפתוח ואולי גם יתייחס לחומרי הגלם והגוון בהם תוכלו לעשות שימוש. חריגה ממפרט זה כמוה כחריגה מההיתר

לפרטים נוספים אודות היתרי בניה הבלוק היתר בניה .


בדיקת נתוני השטח

הדבר השני שאתם רוצים לבדוק הוא את השטח שעבורו ניתן ההיתר. כאשר ההיתר מגדיר לכם למשל יכולת לחרוג מקווי המתאר של המבנה הקיים למרחק של 3 מטרים לכיוון מערב, אתם רוצים להבין בדיוק מהו קו הגבול המקסימלי שאליו תוכלו לחרוג. אם ההיתר מאשר לכם חריגה עד לקווי המתאר של החלקה בה ממוקם המבנה, אתם רוצים לדעת בדיוק מהם גבולות החלקה, לא על גבי המפה, אלא בשטח.


בדיקת תוקף ההיתר

היתר בניה הוא אינו צ'ק פתוח לנצח והוא ניתן לפרק זמן מסוים שלאחריו פג תוקף ההיתר. עליכם לבדוק מראש מהם תנאי התוקף של ההיתר, כשבדרך כלל יהיה עליכם להתחיל ולסיים את עבודות הבנייה בתוך פרק הזמן שהוגדר לכם בהיתר. לאחר שיחלוף פרק זמן זה, לא תוכלו עוד לבצע את השינויים הנדרשים ללא בקשת הארכה.

חשוב לומר שאת הבדיקות הללו של בניה לפי היתר בניה יש לבצע בסיוע אנשי מקצוע ולא על בסיס ניחוש מושכל שלכם. אם אינכם בטוחים לגמרי ביכולת שלכם להבין את לשון ההיתר, היעזרו במומחה. 

תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק