בדיקות קרינה

 
קרינה היא אנרגיה שמתפשטת בחלל כגלים או חלקיקים. ניתן למצוא כי קיימים שני סוגים של קרינה, הראשונה היא קרינה מגנטית מיוננת והשנייה היא קרינה מגנטית בלתי מיוננת. הקרנה המיוננת,  מתייחסת לקרינה רדיואקטיבית שנובעת ממכשירים שונים או מאזורים עמודים כגון מרתפים ועוד. הקרינה הבלתי מיוננת, נובעת מקרינה של מכשירים חשמליים כמו רדיו, טלוויזיה, מיקרוגל, ראדאר, מתקני רשת חשמל ומתקנים סלולאריים. 

​​​​​​​
 
יש לדעת, כי המשרד לאיכות הסביבה קבע תקנים ברורים בכל מה שקשור לרמת החשיפה לקרינה אלקטרומגנטית הנפלטת מרשתות החשמל. למרות שמדינות רבות קובעות את הסטנדרטים לחשיפה לשדות אלקטרומגנטיים, ניתן עדיין למצוא פערים גדולים בין רמות החשיפה בפועל לבין מה שנקבע בחוק. בדיקת קרינה היא חיונית רק כאשר אנו מזהים מקור קרינה מאיים, אך המציאות מראה נתונים שונים ומדאיגים, כך שכל בית חשוף לרמות קרינה שונות. רק הטיפול יוכל להתבצע כאשר קרינה גבוהה מתגלה בבית או בבית העסק.

בדיקות קרינה שכיחות

 
חשוב לדעת, כי בדיקות קרינה שכיחות, ניתן למצוא ברשת חשמל, בדיקות של WI FI, קרינה מאנטנה סלולארית ועוד. גופים בעלי אינטרסים שונים, טוענים כי אין ראיות מדעיות לטענה של סכנות בגלל מקורות קרינה שונים מלבד האפקט התרמי. דבר זה אינו נכון כלל, היות ושדה מגנטי בתדר המוך מרשת חשמל, נחשב כמסרטן. מחקרים אפידמיולוגים, מראים על פגיעות ועלייה בתחלואה כגון מחלת הסרטן בקרב נשים וילדים שנחשפו לסוגים שונים של קרינה. גם חימום תת רצפתי למשל , נחשב כבעל קרינה לא מבוטלת ולכן בדיקות קרינה חוזרות יוכלו למצוא מה רמת הקרנה בכל בית.
 
אנשים שמעוניינים לבצע בדק בית, יהיו מעוניינים לבדוק גם את מצב הקרינה, כך שיהיו בטוחים כי בני ביתם והם, אינם חשופים לדרגת קרינה גבוהה שתסכן את בריאותם.

 בדיקות קרינה באזורים בהם ישנהם פרויקטים של תמ"א 38 – סאגה בדק בית וניהול פרויקטים

 
ישנם אזורים מסוימים שייתכנו בהם חריגות מהרמה המומלצת של קרינה. חברות המתמחות עם בדיקות מסוג זה. בכל מבנה שיש בו אכלוס והכנת מערכת חשמל ותשתיות שונות, יש לבצע בדיקת קרינה  בכדי לבחון את הרמות של הקרינה בפועל ואם הקרינה הקיימת עומדת בדרישות של המשרד להגנת הסביבה. חברת סאקה בדק בית וניהול פרויקטים, מתמחה בבדיקות קרינה במבנים שונים, אם בתים פרטיים, דירות, מפעלים ומוסדות ציבוריים.
 
חברת סאגה בדק בית וניהול פרויקטים כבר עובדת בתחום בדק הבית ובדיקות קרינה כבר מעל ל-30 שנה והיא בעלת חוות דעת מקצועית שמתאימה לבתי המשפט בארץ.

דף הבית טלפוןwazeפייסבוק