בדיקת מבנים

 
תחום בדיקת המבנים בארץ התפתח בשנים האחרונות, בעיקר בזכות חקיקה מחמירה הקובעת תקנים בתחומי הבניה השונים. החומרים שבהם יש להשתמש (כאשר חלק מהערים מעודדות גם בנייה ירוקה), ההנחיות בדבר מספר הקומות המותר, העומס המותר על כל חלק בדירה והנחיות מקיפות הנוגעות למערכת האינסטלציה, לאיטום הבית ולמערכות החשמל.

תקנים לחוד ומציאות לחוד

 
למרות העובדה שקיימים תקנים מחמירים בכל הנוגע להקמת מבנים, בפועל נמצאים ליקויים במבנים רבים לאחר בדיקה מקיפה. חלקם נובעים מאי עמידה בתקנים, אחרים מטעויות אנוש או מבנייה זריזה מדי, ללא הקפדה על הפרטים הקטנים. הדיירים המתגוררים במבנים אלה לא תמיד ידעו כי יש ליקויים עד שתתרחש תאונה זו או אחרת, או שהליקוי יופיע בדמות נזילה, סתימה או התלקחות חשמלית, חלילה.

כיצד ניתן למנוע זאת? הזמינו חברה לבדיקת מבנים

 
מהנדסי בניין (וכן שמאי מקרקעין) יכולים לאתר חלק מהליקויים באמצעות בחינה קפדנית של חלקי המבנה השונים. כיום, מבנים רבים אינם עומדים בתקנים בשל תכנון לקוי או בשל עבודה בלתי מדויקת על בסיס תוכנית שהוכנה לפי הדרישות. ליקויים אלה יכולים להיראות מזעריים, כמו גובה גרם מדרגות או מעקה, אך להוביל לתאונות ולפגיעות שהיו יכולות להימנע לו המבנה נבדק בצורה מקצועית.

מדוע איכות הבנייה יורדת בשנים האחרונות?

 
רוכשי דירות רבים מגלים כי בבנייה בשנים האחרונות איכות הבנייה ירדה. הניסיון להישאר תחרותי מוביל קבלנים רבים, המשפצים דירות במסגרת פרויקטים כמו תמ"א 38 או פינוי בינוי, לנסות ולבנות במהירות על מנת שהדיירים יוכלו לשוב לבניין. גם מבנים חדשים מקבלן עשויים לכלול מגוון רחב של ליקויים בשל הניסיון לחסוך בעלויות הבנייה על מנת למקסם רווחים – כל זאת על גבם של הדיירים.

אילו מערכות נבדקות במסגרת בדיקת מבנים?

 
בדיקה מקיפה כוללת את כל חלקי המבנה, לרבות מערכות החשמל והאינסטלציה, עד לרמת הגימור של הריצוף והתקנת החלונות והדלתות. גם נושאים נוספים כמו איטום הדירה (המסייעים לחיסכון בחשמל בעונות השנה שבהן מזג האוויר עולה או יורד בצורה קיצונית), ואפילו בדיקה של קרינה או של גז ראדון. הקירות נבדקים היטב על מנת לאתר מקומות שאינם יציבים, משום שאפילו סדק קטן יכול להיות התחלה של פגיעה מאסיבית במבנה, ולהעיד על ליקויי בנייה נוספים.
 
לסיכום, לפני שאתם מתכוונים לרכוש דירה חדשה מקבלן או דירה יד שניה, הזמינו חברה העוסקת בבדיקת מבנים. הדו"ח שתקבלו יכול להיות הפתח לדרישה לתיקון מבעל הבית הקודם או מהקבלן, ואף להציל את חייכם במקרה שבו קיים ליקוי רציני במבנה שגיליתם מבעוד מועד.

זקוק לבדק בית?
חייג וקבל הצעה אטרקטיבית
   ​​​​​​​
 050-408-2645 

דף הבית טלפוןwaze פייסבוק