בדק בית בפרויקט שיפוצים

משפצים את הבית? כמה נרחב השיפוץ שאתם עושים? האם השיפוץ כולל גם החלפת תשתיות? האם אתם מוסיפים מרפסת או חדר? האם אתם שוברים קירות תמך? ככלל, בכל פרויקט שיפוץ נרחב, מעבר להחלפת מטבח או החלפת ריצוף או שיפוץ אמבטיה, יש בהחלט מקום לשקול ביצוע בדיקת בדק בית בפרויקט שיפוצים לאחר תום השיפוץ. מהי בדיקת בדק בית ומדוע היא חשובה גם בפרויקט שיפוצים? על כך בשורות הבאות.


מהי בדיקת בדק בית?

בדק בית היא בדיקה המבוצעת בבתים חדשים שנמסרו מקבלן, בתים שנרכשו יד שניה ובתים שעברו תהליכי שיפוץ יסודיים. הבדיקה מבוצעת על ידי מהנדס מוסמך והיא מיועדת לאתר ליקויי בנייה גלויים ונסתרים, אסתטיים ובטיחותיים על פי רשימה מסודרת של בדיקות שיש לבצע. בתום ביצוע הבדיקה, מוסר הבודק ללקוח דו"ח בדיקה הכולל בתוכו את כל הליקויים שנמצאו בבדיקה. דו"ח זה הוא מסמך משפטי קביל ויכול לשמש אתכם כראיה משפטית במידה והדברים ידרדרו לכדי הליך משפטי. ככלל, על פי חוק המכר, לכל קבלן יש אחריות על העבודה שהוא מבצע והחוק גם מגדיר את תקופת האחריות הרלוונטית עבור כל חלק במבנה. בדיקת בדק בית עשויה להיות תנאי לחובת האחריות של הקבלן לאחר תקופת האחריות הראשונית. אם ביצעתם את הבדיקה במועדה על פי החוק, מתארכת תקופת האחריות שלכם באופן אוטומטי.


מדוע יש לבצע בדק בית בפרויקט שיפוצים?

לא כל פרויקט שיפוץ מחייב ביצוע של בדיקת בדק בית. אם אתם משפצים את חדר האמבטיה, מחליפים את החלונות בבית, מחלפים את הדלתות או מחליפים ריצוף, אתם לא ממש צריכים להזמין מהנדס לצורך ביצוע הבדיקה, על אף שגם במקרים אלה מומלץ להביא איש מקצוע "שיעף מבט" מקצועי וייתן לכם את חוות דעתו. יחד עם זאת, אם אתם עורכים שיפוץ נרחב שנוגע בתשתיות הבית, בפנוכו של קירות הבית ואולי אף עשוי להשפיע על החוזק המבני של שלד הבית, אתם בהחלט רוצים להזמין בדיקת בדק בית בפרויקט שיפוצים על מנת להיות בטוחים שלא קיימים ליקויים משמעותיים.

קבלן שיפוצים מקצועי בעל ניסיון לא יפחד לעולם לאפשר לכם לבצע בדק בית .


האם כל ליקוי מחייב תיקון?

על פי החוק, כל ליקוי שמפורט בבדיקת בדק בית הוא ליקוי שיש ללקוח זכות לדרוש מהקבלן את תיקונו. יחד עם זאת, ישנם ליקויים רבים שהם כמעט ובלתי נמנעים ונחשבים לליקויים מינוריים שלעולם לא תרגישו בהם ולא ישפיעו על איכות חייכם בבית. את המאמץ כדאי למקד סביב הליקויים המשמעותיים, בין שמדובר בליקויים אסתטיים כמו דלתות עקומות או חלונות שבורים, בין שמדובר בליקויים בטיחותיים כמו מרפסת לא יציבה, יסודות לא חזקים וכן הלאה ובין שמדובר בליקויים פונקציונליים כמו רצפה לא מיושרת, שיפועי רצפה לא מספיקים בחדר האמבטיה וכן הלאה. המדובר כמובן בשירות שעולה כסף, אך שווה זהב.

תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק