בדק בית לאחר פרויקט שיפוץ בניין

רבים מאמינים כי בדיקת בדק בית היא בדיקה שאותה יש לבצע רק לאחר קבלת בית חדש מקבלן. בפועל, מדובר בבדיקה שיש לבצע גם בקניית בית יד שניה וגם בכל מקרה שבו נעשים שינויים משמעותיים בבניין, למשל במסגרת פרויקט שיפוץ בניין. בדק בית לאחר פרויקט שיפוץ בניין היא בדיקה שאמורה לבחון את מצבו של הבניין ולאתר ליקויי בנייה שנוצרו או החמירו בעקבות פרויקט השיפוץ. בהתאם לדו"ח הבדיקה יכולים בעלי הדירות בבניין לדרוש מהקבלן את תיקון הליקויים.
 
מדוע נדרשת בדיקת בדק בית לאחר פרויקט שיפוץ בניין?
ובכן, התשובה היא שלא תמיד הבדיקה הזאת אכן נדרשת, אבל ברובם המכריע של המקרים דווקא כן. אם שיפוץ הבניין שלכם מסתכם בהחלפת גופי תאורה בבניין או אפילו בהחלפת ריצוף בלובי של הבניין, אין שום צורך בביצוע בדיקת בדק בית. יחד עם זאת, אם עשיתם עבודת שיפוץ נרחבת של חלקים גדולים או כל השטח המשותף, אם השיפוץ כולל גם איטום גג, שיפוץ או הוספת מעלית, החלפת צנרת ותשתיות ולבטח אם השיפוץ כולל עבודות שונות בדירות עצמן, למשל הוספת מרפסת, ממ"ד או חדר לכל אחת מדירות הבניין, הרי ברור שבדיקת בדק בית היא הכלי היחיד שיכול לספק לכם נותנים לגבי איכות העבודה שנעשתה ולגבי ליקויים שנוצרו במבנה במהלך השיפוץ.
החשיבות של איתור ליקויים אלה מייד אחרי סיום פרויקט השיפוץ היא כפולה. פעם אחת, אנחנו רוצים להבטיח שאנחנו יכולים לקבל מענה לכל תקלה או ליקוי בנייה שנוצר במבנה, ולרשותנו עומד פרק זמן מסוים שבו עוד אפשר לפנות לקבלן המבצע ולדרוש את אחריותו על עבודתו. תקופה זו מוגדרת בחוק המכר ובמקרים רבים במסגרת הסכמי העבודה מול הקבלן. על כן, בדיוק כפי שאנו בודקים רכב לפני קנייתו, כך חשוב שנבדוק את המבנה שקיבלנו מידי קבלן השיפוצים לפני שנוכל לתת את האוקי הסופי שלנו. פעם שניה, בדיקה זו חיונית בכדי למנוע מצבים שבהם ישנם ליקויי בנייה שבתחילה לא ניתן להבחין בהם, אך עם הזמן מתחילים להתברר ואף להחמיר לכיוונים שנמצאים אולי מחוץ לשליטתנו. ליקויים קטנים כעת יכולים להחמיר ולהפוך לתקלות חמורות שיחייבו עבודות תיקון משמעותיות ולעיתים אף להפוך לגורמי סיכון ומפגעי בטיחות. בדיקת בדק בית לאחר פרויקט שיפוץ בניין מיועדת למנוע בדיוק את כל זה.
 
בחרו קבלן בניין המתמחה בשיפוץ בניינים
כאשר אתם מחפשים חברת בניה לביצוע שיפוץ בניין , חשוב שתתמקדו באנשי הנדסת בניין בעלי ניסיון בקטגוריה של שיפוץ בניינים משותפים כמו קבוצת עידן המתמחה בשיפוץ בניינים משותפים ושיקום מבנים. הניסיון וההיכרות עם טיב התקלות והליקויים האופייניים יכולים לסייע מאוד באיתור כלל הליקויים ובגיבוש דו"ח בדק בית שאכן משקף את מצבו האמיתי של הבניין, מבלי לפספס אף ליקוי.
תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק