בדק בית למבנים ניידים בשיטת הבניה הקלה

שיטת הבניה הקלה כאן בכדי להישאר, אנו רואים זאת טוב מאוד בשטח, עיקרי השיטה מתקיימים באופן סינרגי ומושלם עם התנועה הירוקה ועם תנועות אחרות כמו קיימות. אך מעל הכל מדובר על שיטת בניה מהפכנית בעיקר בזכות העובדה כי ניתן לבנות מבנים ובתים במחיר מופחת אך באיכות גבוהה וללא הצורך להתפשר על אלמנטים עיצוביים.

החיפזון מהשטן?
כשגדלנו לימדו אותנו כי החיפזון הוא מהשטן אך אז הופיעה שיטת הבניה הקלה אשר מציעה בניה מהירה ואיכותית ומעט ערערה את הנחות היסוד שלנו מהילדות. אך לפני שתעברו לגור במבנה אשר נבנה בשיטת הבניה הקלה אנו ממליצים לכם לקיים כמה בדיקות.
הדבר הנכון בעיקר באם אתם מתכננים לעבור לבית יד שנייה ולא אתם אלו שבונים את המבנה ובכך יש לכם גם שליטה על אנשי המקצוע ועל איכותם. בבואכם ליצור קשר בנוגע לבדק בית של מבנה כזה חשוב להבהיר מבעוד מועד כי מדובר על מבנה אשר נבנה בשיטת בניה קלה על מנת שאיש המקצוע המתאים ביותר ישלח אליכם.

מה זה בכלל ליקוי בניה?
ליקוי בבניה היא למעשה כל תקלה או בעיה אשר מתקשרת לחומרים מהם עשוי המבנה ולכל שיטת בניה ישנן ליקויים אשר מזוהים עמה יותר מאשר אחרת. אצלנו בארץ מבנה אשר נמצאו ליקויים למעשה מפר את תקנות הבנייה ונחשב כלא חוקי (מעבר להיותו לא בטיחותי).
ליקויים יכולים להיווצר בכל שלבי הבנייה ואף עלולים להיגרם מסיבות שונות ומגוונות אשר חלקן יכולות לנבוע מאיש מקצוע חסר ניסיון מספק, כשל תכנוני או אפילו חוסר בתקשורת בין אנשי מקצוע שונים אשר עובדים על אותו הפרויקט (ולצערנו בזה נתקלנו יותר מדי פעמים), כמובן שליקויים יכולים לנבוע מחוסר תשומת לב אך יש גם ליקויים אשר יכולים להיגרם בזדון.
בדק בית – התשובה לליקויים
בדק בית הינה פעולה הינה מהותית. אנו נוטים להתרשם מחזות המבנה ומהעיצוב שלו, נסו להיזכר בפעם האחרונה בה חיפשתם דירה ומה היו הדברים מהם התרשמתם או הדברים אשר גרמו לכם לרצות דירה כזו על פני אחרת. אנשי מקצוע המגיעים לקיים בדק בית לא בודקים את האלמנטים הללו אלא מסתכלים פנימה יותר ומחפשים את הדברים אשר נסתרים מן העין הבלתי מזויינת או העין הלא מקצועית.
מטרת בדק הבית היא לא רק לאתר ליקויים ובעיות אשר קיימים במבנה אלא גם סקירה של ליקויים אשר צפויים להופיע בעתיד במבנה בעקבות בעיות כאלו ואחרות או בעיות תשתית. את הבדיקה מבצעים באמצעות אמצעים טכנולוגים ייעודיים ומכשירי מדידה הנדסיים מתקדמים.

בדק בית בשיטת בניה קלה
אחד היתרונות של שיטת הבניה הקלה היא העובדה כי את המבנה עצמו מייצרים במפעל ואז משנעים אותו לשטח ולמעשה מרכיבים אותו כמו פאזל. נכון שהשיטה הזו מובילה לעבודה מהירה ומסודרת יותר וגם לפחות בלת"מים אך במהלך השינוע החלקים עלולים להיפגם ולכן חשובה כפליים הבדיקה של כל האלמנטים השונים. בבדק בית של מבנה אשר נבנה בשיטת הבניה הקלה אנו בודקים, בנוסף לבדיקות הרגילות, גם מקומות ואלמנטים אשר נוטים להיות בעייתיים בשיטה זו כמו חיבורי המבנה, יציקות וכמובן סדקים בקירות ובחיפויים.
אל תשכחו לבדוק את הבית הבא שלכם לפני הרכישה.

תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק