בדק בית לפני רכישת דירה – למה אתם צריכים את זה?

 
אז מסתבר שהעיניים שלכם לא ממש רואות הכל. בשביל זה? יש את בדיקת בדק הבית! מאחר ולא בכל יום אתם רוכשים נכס, גם את הרכישה שלכם מלווים חששות – קטנים וגדולים. אינכם צריכים להסתגל לחששות, אלא שאפשר פשוט לשלול אותם! בדיקת בדק הבית היא בדיקה חיונית והכרחית, שמתבצעת בנכסים חדשים מקבלן וגם בנכסי יד שניה. המוטיבציה? לזהות ליקויים וכשלים ברמת המערכות והאסתטיקה, רגע לפני שאתם חותמים על הסכם.

רכישת נכס יד שניה ובדק בית – מדוע?

אז ראשית, חשוב לציין כי גם במידה ואתם רוכשים נכס מקבלן, בדיקת בדק הבית חיונית וחשובה. מדוע? משום שאת הבית לא בונה מכונה, אלא קבלנים ופועלים שעושים בין היתר שימוש במכונות. הסבירות כי לא יהיו כשלים או ליקויים, גם בדירה חדשה, כמעט אפסית. לכן, בדיקה חיצונית המתבצעת על ידי צוות מקצועי, יכולה לספר לכם גם על מה שקורה בתוך הקירות.
בדיקת בדק הבית לנכסי יד שניה קריטית יותר, זאת משום שמדובר על בית עם מערכות שסביר והגיעו למצב של בלאי או שחיקה. האם הייתם ממהרים לחתום על הסכם רכישה לדירה שיש בה כשלי איטום, רטיבויות או ליקויים במערכת החשמל? לא בטוח. דו"ח הבדיקה המפורט, מעניק לכם כוח בדמות ידע. בעת שתדעו מהו מצב הדירה, תוכלו להחליט בעצמכם האם מדובר על עסקה רלוונטית לכם, או לא.

בדק  בית – נסיעת המבחן של הנכסים

אתם רוצים להיות בטוחים כי מה שאתם קונים, זה מה שהבטיחו לכם. בדיקת בדק הבית היא מעין נסיעת מבחן – דרכה אתם יכולים לדעת מה אתם מקבלים, ולא צריכים להבין בדיעבד כי רכשתם חתול בשק. עם הדו"ח המפורט, תוכלו לנהל משא ומתן מחודש עם המוכר, תוך שיהיה עליו לקחת אחריות. במקרים שכאלו, נהוג כי הוא יתקן את הכשלים על חשבונו, או לחילופין יציע את הנכס במחיר נמוך יותר בהתאם למחירי התיקונים.
​​​​​​​

וכעת, התפנו לשאר העיסוקים!

דירה מקבלן או יד שניה, היא דירה שאתם רוצים להיכנס אליה ברגל ימין. מעבר לכך, גם חשוב לכם להיכנס לדירה נקייה ומזמינה. רגע לפני שגם אתם חותמים על ימי חופש, רוכשים חומרי ניקיון במאות שקלים ומתמסרים לעבודה פיסית מאומצת, למה שלא תחברו אל חברת ניקיון? כניסה אל בית חדש מצריכה ניקיון יסודי, ששונה מאד משגרת הניקיון היומית שרבים מבצעים אותה לבדם. חברת הניקיון תבטיח כי לא יהיה זכר לעבודות הקבלן, או לחילופין למגוריהם של דיירים אחרים בדירה.

תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק