כיצד שיפוץ המטבח יכול להעלות את ערך הבית שלכם

​​​​​​​

רבים רואים את פרויקט שיפוץ המטבח כשדרוג של איכות החיים, אך יש לכך גם משמעות כלכלית לעתיד

אם אתם מתלבטים באשר לשאלה "שיפוץ – כן או לא", כנראה שנושא תקציב הוא חלק בלתי נפרד מההחלטה שלכם. אין ספק שלשפץ את הבית באופן טוטאלי, מה שנקרא שיפוץ קומפלט, זהו עסק יקר שיכול לעלות גם עשרות אלפי שקלים ואולי יותר. אך כאשר מדובר בשיפוצים שמטרתם להשביח את הנכס, העומד לפני מכירה או השכרה – איכות העבודה הופכת לחשובה במיוחד. לעיתים ניתן להחליט על פעולות חלקיות שיעניקו את הערך המוסף הרצוי, מבלי לייצר מועקה פיננסית כבדה אך עדיין להפוך את הבית ליוקרתי יותר, למשל על ידי שיפוץ המטבח בלבד – כך שניתן יהיה לדרוש בעבורו סכומים יותר גבוהים לצורך ההשכרה או בשלב המכירה.

כיצד שיפוץ המטבח תורם להעלאת ערכו הכלכלי?

 
המטבח נחשב לחלק החשוב ביותר בבית, לחדר שבו כל המשפחה מתכנסת לצורך אכילה משותפת ובו מתבשלים לא רק המאכלים – אלא גם הזיכרונות של הדיירים. אך כאשר המטבח ישן וקטן במיוחד, הוא איננו מאפשר הנאה מלאה ולעיתים מייצר הרבה מאוד אי נוחות בהתנהלות היום יומית. ההמלצה של מעצבי פנים רבים, בהינתן תקציב מוגבל לשיפוצים, היא שימת דגש על מטבח מודרני אשר יעניק חידוש משמעותי לחוויית המגורים בבית, גם אם שאר החלקים שבו נותרו כשהיו. מטבח שנראה חדש, שהעיצוב שלו מותאם לתקופה ושהנוחות בשהייה ובבישול בו היא ערך עליון – יגרום לכל הבית להיראות חדיש יותר. כאשר שוכרים או קונים פוטנציאליים של הבית ייכנסו לבית שכזה ויקבלו רושם נהדר מן המטבח המשופץ, ניתן יהיה להעלות את המחיר עבור ההשכרה או המכירה. חדרים משודרגים יכולים כמובן לסייע להעלאת ערכו של הבית, אך המטבח הוא ראשון בעדיפות ובמיוחד לאור העובדה שזהו החדר היחיד, מלבד הסלון, אשר נחשף באופן שוטף לאנשים שאינם מתגוררים במקום.

נותרתם עם תקציב פנוי. מה כדאי לשפץ עכשיו?

 
אם גם לאחר שהשקעתם כסף רב בשיפוץ המטבח, בחרתם ארונות יפים, שילבתם אי או רכשתם פינת אוכל חדשה – עדיין נותר לכם כסף פנוי, תוכלו לחשוב על הענקת חיים חדשים גם לחלקים האחרים בבית. כאן כל אחד כבר צריך לחשוב עבור עצמו, באשר לקדימויות השיפוץ. אם נותר תקציב רב, ניתן לבצע שינויים מרחיקי לכת כמו הנחת פרקט בכל הבית, יצירת פתרונות אחסון מדהימים או אפילו החלפת הדלתות בכל החדרים. כאשר התקציב מצומצם יותר, לפעמים "הלבשת הבית" ורכישת פריטי ריהוט חדשים ונאים יותר וכן אביזרי נוי שונים, תשדרג משמעותית את מראהו. אמנם את הפריטים הללו ככל הנראה לא תמכרו ביחד עם הבית בהמשך הדרך, אך הם יסייעו ליצירת הרושם המיטבי עבור הרוכשים הפוטנציאליים, אשר יתפעלו מהבית המקסים והמושקע שלכם.

תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק