כמה דברים שיש לעשות לפני שקונים דירה
מזל טוב! גייסתם את ההון העצמי הדרוש לרכישת דירה - וכעת אתם יוצאים בצעד קל אל הבנק, על מנת לקחת משכנתא ולאחר מכן לרכוש את הדירה עליה חלמתם. אבל רגע לפני שאתם בוחרים את הדירה אותה תרכשו, ורגע לפני חתימה על חוזה עם קבלן, (או עם המוכר) - יש לבצע כמה פעולות חשובות:

הערכת שווי הנכס
כאשר אתם בוחרים דירה, חשוב כי תתבצע הערכה של שווי הנכס. זאת באמצעות התייעצות עם שמאי מקרקעין. שמאי מקרקעין יוכל להגיע לדירה, לבחון אותה בכול הקשור למבנה, לבדוק את התשתיות, להכיר את סביבה בה המבנה נמצא, לדעת מהו גיל הדירה, לחזות תיקונים אפשריים ולבצע כלל פעולות חשובות ובדיקות לפני קניית דירה.
מטרת השירות של השמאי, היא לתת לכם הערכה של שווי הדירה בהווה וגם בעתיד. על פי ההערכה הזאת, תוכלו לחשוב על הקנייה ולהבין האם היא כדאית ומשתלמת.

בדיקת ליקויי בנייה וביצוע בדק בית
לאחר הערכת השמאי, יש לבצע במבנה בדיקת ליקויי בנייה. באמצעות מומחים בתחום הפיקוח ההנדסי וביצוע בדק בית לדירות חדשות וישנות: אפשר לבדוק את כלל הליקויים במבנה. כמו רטיבות שיש בתוכו, קונסטרוקציות שיש לתקן או לחדש, סדקים במבנה, יושן של תשתיות, נזקים שקרו בו וכדומה.
אם יש בית שמאד מוצא חן בעינכם, אך יש בו ליקויים רבים - חשוב לגשת למשא ומתן נוסף עם המוכר. בכך תוכלו לנסות להוריד את המחיר ההתחלתי אותו ביקש המוכר.
מומחים בביצוע בדק בית ואיתור ליקויי בנייה יוכלו להפיק עבורכם דוח מפורט של ליקויים לפני הרכישה, כמו גם שהמומחים יוכלו להפיק דו"ח מפורט במקרים של תביעות בנוגע לתרמיות נדל"ן, בבית המשפט.

עורך דין מקרקעין
לפני שאתם חותמים על החוזה עם הקבלן או עם המוכר, חשוב לשכור שירותים של עורך דין אשר עוסק בתחום הנדל"ן והמקרקעין. איש מקצוע זה יוכל לבחון את החוזה ולזהות בו 'מוקשים' שעלולים להותיר אתכם חסרי כול. כאשר אתם מתקצבים את עלות הקנייה, הכניסו לתקציב את התשלום אותו תשלמו לעורך הדין. סכום זה אומנם לא יהיה נמוך, אך השירות בהחלט יחסוך לכם טעויות יקרות.
​​​​​​​
ביטוח דירה - אל תשכחו לעשות ביטוח מיד לאחר רכישת דירה חדשה!
ביטוח דירה, מטרתו לספק פיצוי כספי בעת שריפה, הרס, הצפה או כל נזק שיכול להגרם למבנה שלכם. במקרים של נזק כזה או אחר: מומלץ לשכור שמאי מקרקעין פרטי, שיוכל להעריך את מידת הנזק שנגרם לדירה. באמצעות התייעצות עם שמאי מקרקעין תוכלו לקבל את הפיצוי הראוי מחברת הביטוח וזאת לאחר הגשת תביעה בהתאם לפוליסה שרכשתם. באמצעות כול המידע שניתן כאן ועם אנשי המקצוע המתאימים- אפשר לבצע צעד בטוח לקראת רכישת הדירה החדשה.

תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק