למה לבצע בדק בית לפני שמבצעים השקעות נדלן בישראל?


באמצעות השקעה מוצלחת אנו מקווים ליהנות מתשואה נאה, בלי להיגרר לסיכונים מיותרים. מכיוון שכך, לא מפתיע כי השקעות נדלן בישראל הפכו ללהיט – זוהי הדרך של משקיעים לקבל תשואה הרבה יותר גבוהה (למשל ביחס למקובל בכל תוכניות החיסכון של הבנקים) וזאת - בלי הסכנה שניתן למצוא בהשקעות תנודתיות, כגון אלה המאפיינות את שוק המניות. אך לא ניתן להניח כי כל השקעה בנדלן נחשבת לחסרת סיכון. גורם בכיר שמכיר את התחום מתוקף תפקידו בחברת גינדי השקעות מסביר כי על מנת להימנע מצעדים מסוכנים שיובילו להוצאות מיותרות ולעוגמת נפש – כדאי לבצע בדק בית.

​​​​​​​

בדק בית – לגילוי ליקויים

יש הסבורים שדירות שעל פניו נראות תקינות, יפות ומרווחות הן באמת ובתמים כאלו. המציאות הוכיחה כי גישה כזאת רחוקה מלהיות נכונה. בשנים האחרונות ראינו כי אפילו דירות חדשות לחלוטין נבנו תוך קיומם של ליקויים, לפעמים חמורים ביותר. בעוד שחלק מהליקויים ניתנים לאיתור די בקלות, ישנם ליקויים שרק תשומת לב מקצועית תוכל לגלותם. מי שיבצע השקעות נדלן בישראל ללא התייחסות לכל הליקויים האפשריים עשוי לשלם על כך כאשר יתברר הצורך בביצוע שיפוצים מקיפים ביותר.
ליקויי בניה בבתים שלא נבנו כנדרש, מסביר גורם מחברת גינדי השקעות, יכולים לבוא לידי ביטוי בצנרת פגומה. לעיתים, הליקויים יבואו לידי ביטוי בצורה של איטום בלתי מספק, למשל בגג או במרפסות. גם ליקויי חשמל כבר נמצאו על ידי בודקים מוסמכים וכן אפילו ליקויים בקירות ובריצוף ואפילו ליקוים בגג וביסודות. לא רוצים לשלם במיטב כספכם עבור דירה להשקעה שהיא למעשה מוצר סוג ב'? אל תוותרו על בדיקת ליקויי בניה לפני החתימה על החוזה.

בזכות בדק בית – תשלמו פחות

לפעמים, בהחלט כדאי לבצע השקעות נדלן בישראל כאשר על הפרק עומד נכס, בית או דירה, שמצבם הפיזי לקוי. יש כאלה שמעדיפים לרכוש נכס ובו פגמים מסוימים, מתוך הנחה שניתן יהיה לשפץ את הנכס, להשביח אותו ולהשכיר אותו בתשואה משופרת. במקרה של השבחה מתוכננת, יתכן בהחלט שניתן יהיה לממש את הנכס ברווח מצוין, מספר שנים לאחר הרכישה. אך מה עומד ביסוד ההשקעה המוצלחת הזאת? הבסיס טמון בכך שלא תשלמו שקל אחד יותר מכפי שהנכס באמת שווה. אותו גורם מחברת גינדי השקעות שעימו שוחחנו מספר כי בדיקה של בדק בית תוכל לשפוך אור על מצבו הפיזי של הנכס. רק בדיקה שכזאת תוכל להעריך בכמה כסף יש צורך על מנת לשפץ את הנכס ולהשביח אותו.

המומחים שיספקו לכם דוח ליקויים

חשוב לציין כי בדק בית יש להזמין אך ורק מהמומחים, בעלי ניסיון בנושא, בלי פשרות. יש לפנות לחברות שמספקות דוח מפורט של ליקויים ומצב הנדסי. סאגה ניהול פרויקטים מציעה שירותי בדק בית לדירות חדשות ולדירות יד שניה. במידה וקיימת אחריות של הקבל, דוח בדיקה יכול לחייב אותו לביצוע התיקונים על חשבונו. אל תבצעו השקעה של מאות אלפי שקלים ויותר, בלי לדעת על מה אתם באמת משלמים.
 

דף הבית טלפוןwazeפייסבוק