עיבוד שבבי ובקרת איכות

איך מודל הופך למוצר אמיתי? עיבוד שבבי. זהו תהליך חיוני בתעשייה באמצעותו משתמשים במכשור מתקדם על מנת לכרסם, ללטש, לחרוט חומר גלם ולהקנות לו את המראה הנדרש בגודל המדויק על פי המפרט הטכני כדי שהרכיב יהיה מושלם לאותה מטרה שלשמה הוא יוצר מלכתחילה. חברות המתמחות בטכניקות של עיבוד שבבי מצוינות במכונות מודרניות ומשוכללות שמקצרות תהליכים באמצעות אוטומציה ומאפשרות להגיע לתוצאה הטובה ביותר.
כיום אפשר לבצע עיבוד שבבי על מגוון חומרים ביניהם פלסטיק הנדסי, אלומיניום, נחושת ופלדה ולהפוך אותם ליישומים שונים על פי דרישה. מי שמבצע את תהליך העיבוד השבבי הינו בעל המיומנות והידע בהתאמת חומר הגלם למכשור המתאים על פי התנהגות החומר, מגע, יכולת דחיסה כך שהמהירות והטכניקה יהפכו את חומר הגלם לרכיב המבוקש בדרך הטובה והיעילה ביותר. 


מחריטה ועד כרסום

עיבוד שבבי יכול להתמקד בתהליך אחד כמו למשל, חריטה או בתהליכים המשולבים להשגת התוצאה המבוקשת כמו שילוב של כרסום וחריטה. בין התהליכים הפופולאריים ניתן להזכיר את הכרסום הקונבנציונאלי במהלכו מבצעים כרסום בפלטות ומשטחים מישוריים בשלושה צירים ולעיתים ייבחרו המקצוענים של עיבוד שבבי להשתמש בכרסום בשיטת CNC  המאפשרת להגיע לביצועי כרסום מורכבים ומאתגרים – המכונות עובדות על 4 או 5 צירים כאשר יש שתי דרגות של כרסום: כרסום דסקה וכרסום שיכור לחיתוך לוחות מצופים ועוד.
החריטה אף היא חלק בלתי נפרד מתהליכי עיבוד שבבי וגם כאן מחלקים את התחום לשני סוגים של חריטות – חריטה ב-CNC וחריטה קונבנציונאלית. החריטה המתקדמת מאפשרת ליצור תבליטים ייחודיים ולבצע חיתוך מדויק. בנוסף, קיימים תהליכי השחזה של חומרים בין אם השחזה שטוחה לפלטות והשחזה עגולה למוטות עגולים וכדומה תוך שמירה על החומר כמקשה אחת והשגת אחידות מקסימלית. 

בתהליכי עיבוד שבבי מבצעים גם שירותים של הרכבות להרכבת החלקים בדרך המועדפת וכן תהליכי מסגור לפי הצרכים על ידי רתכים ומסגרים מיומנים כאשר אלה מתבצעים על פי דרישות התעשייה. המטרה היא לפנות לחברה המבצעת את התהליכים בסדנה בסטנדרט הגבוה ביותר כולל תכנון ממוחשב שמאפשר ליצור את המודל עם הוראות הביצוע המדויקות ביותר ולאחר מכן, לבצע את התהליך ברמת הדיוק המרבית. 

לחברת יעקובוביץ' חיים המתמחה בפתרונות עיבוד שבבי לחץ כאן


האיכות קובעת

בעת הבחירה בחברה המציעה שירותי עיבוד שבבי יש חשיבות רבה לבקרת איכות על תהליכי הייצור של החלקים על מנת להגיע לתוצאות מדויקות ולוודא שהכל עובד על פי המפרט הטכני. לרוב מדובר בפרויקטים יקרים ומורכבים בהם כל טעות עשויה לעלות כסף רב, שלא לדבר על אובדן של זמן שגם הוא מתורגם בפועל לכסף. חשוב לפנות לחברה שיודעת לעמוד במסגרת התקציבית ובלוחות זמנים צפופים כאשר מדובר בפרויקטים לחוצים מבלי להתפשר על איכות. כמו כן, יש להבטיח שמדובר בחברה המוסכמת רשמית לתקן הבטיחות המחמיר ISO 9001 ופועלת על פיו מכל ההיבטים הן בתכנון והן בייצור. המטרה היא שהחברה תבצע תכנון מדויק וכן תבקר על תהליכי הייצור ותעבור על כל חלק לוודא שהוא נוצר על פי התכנון תוך שימוש בכלי בקרה ידניים וממוחשבים. חברה מובילה בתחום המבצעת גם בקרת איכות על תהליכי עיבוד שבבי משתמשת לרוב באמצעים טכנולוגיים מוכרים ומתקדמים לצורך בקרה כמו למשל, מכונת מדידה Y.Z ממוחשבת בטווחים של  X=1000mm Y=1500mm Z=800mm וכדומה.

יש חשיבות רבה לשילוב בין טכנולוגיה למיומנות מקצועית ובעיבוד שבבי אל תתפשרו על פחות. פנו לחברה בעלת ניסיון תעשייתי עתיר שנים עם הציוד המתקדם ומקצועני עיבוד שבבי מנוסים להפקת תהליכי עיבוד שבבי מתקדמים ובקרת איכות שחותרת למושלמות. 


תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק