תריסי רפפה - הבטחון שלכם


בפרויקט הנדסי מושקעת מחשבה רבה המבוססת על תקנים מחמירים ליצירת סביבה בטוחה. חלק בלתי נפרד מוקדש לשילוב תריסי רפפה הכובשים אזורים שונים ברחבי אתרים כמו בניינים משותפים או בנייני משרדים. אלה מגיעים בשלל ווריאציות פופולאריות ושימושיות החל מתריסים לחלונות דרך תריסים למזגנים, תריסים של קולט אדים ותריסים המחפים על מוקדים רגישים שונים במבנה, כמו חדר משאבות או חדר מכונות.

מפגש בין פרקטיות לאסתטיקה

תריס רפפה מוגדר כתריס בו כל שלב נמצא על ציר בפני עצמו כך שהוא יכול בעצם לרפרף. השלב עצמו מסתובב על ציר וכך מאפשר חדירה של אור ואוויר מבלי שיזיז את כל מסגרת התריס. היציבות והקיבוע הם אלה שחשובים כאן בתפקוד התריס ובתפקוד האמין שלו.
יש סיבה שתריסי רפפה מככבים במבנים רבים היות והם מביאים עמם יתרונות רבים הן כפתרון הצללה אולטימטיבי והן כאמצעי בטיחותי.
ראשית, התריסים מספקים הגנה מפני שמש תוך עמידה גם בתנאי מזג אוויר קיצוני וכמו כן, בשליטה ובוויסות של אור ובהשגת פרטיות מקסימלית זאת הודות למבנה הגמיש שלהם.
על ידי תכנון מקדים נכון ניתן להתאים את התריסים לפי הצרכים המדויקים של כל מבנה ולקוח. התריסים עצמם מגיעים בשלל חומרי גלם איכותיים ועמידים להשגת תוחלת חיים ארוכה של התריס. הם גם זמינים במגוון גדלים וצבעים, כך שאפשר להתאים אותם לכל חלל וגם לקו הסגנוני השולט במרחב.
יתרונות נוספים: התחזוקה של תריסי רפפה אף היא פשוטה ומינימלית כך שניתן לנקות ולשמור על מראה כמו חדש לאורך זמן. כמו כן, הם נחשבים לחסכוניים מאוד מהבחינה האנרגטית.
​​​​​​​

הרפפה שמפנה עשן וזיהום

תריסי רפפה הופכים לחשובים במיוחד במתקנים רגישים בבניינים בהם חשוב לייצר אוורור ובמקביל ליצור חיץ בולט בין האזור הרגיש כמו בחדרי שירות של משאבות, מכונות או מנועים ובין החוץ כדי לאפשר גישה מבוקרת. תריסי רפפה באזורים אלה מותאמים לתקנות החירום והבטיחות המחמירות ביותר. תריסי הרפפה מוציאים חום ועשן מחוץ לחדר כחלק ממערכת הבקרה לאוורור הבניין.
כיום ניתן למצוא תריסים ממגוון חומרים כולל פלסטיק, אבל אין ספק שמי שמחפש סטנדרט גבוה יבחר תריסים ממתכת שעמידים מאוד בפני פגיעות כימיות ופגעי מזג האוויר. הסיבה לכך היא שמתכת נחשבת לחומר אמין במיוחד, חזק בעל עמידות יוצאת דופן בגמישות עיצובית מפתיעה ויכולות בידוד. היא לא מתעוותת ולא מתנפחת וכן היא מוליכה חשמלית ולכן, יכולה גם להתמודד בצורה ראויה עם הפרעות אלקטרומגנטיות ומספקת הגנה מפני גלי רדיו.
תריסי הרפפה קריטיים במצבי חירום כמו למשל, לפינוי עשן, אדים או מזהמים שונים ולדיפוזיה שלהם כדי למזער את הפגיעה או הזיהום. הרפפות למעשה בנויות בצורה בטיחותית כך שבמקרה של שריפה או הצטברות גז רעיל, התריס יוכל להכניס אוויר צח לחלל ולפנות ממנו עשן ואדים.
בניית התריסים מתבצעת על פי מפרט טכני של הקבלנים על פי התקנות כשאפשר לבחור מבין היצע מסחרר של רפפות בין אם משולבות בדלתות או בחלונות או בקירות, בציפוי שמקנה להם עמידות נוספות ובצבעים איכותיים למניעת קורוזיה. בתכנון התריס נלקחים בחשבון פרמטרים שונים שמשפיעים על מראה התריס: מרווחים בין התריסים, רוחב ועובי התריס וכדומה. ישנם גם תריסי רפפה חשמליים ובכל מקרה, תריסים מסוג אלה עומדים בגבורה בהתמודדות עם התפשטות עשן והתפשטות של גזים רעילים הנפלטים חלילה בעת שריפה ובעירת הציוד בחדר.
חשוב לפנות למומחים בתחום לייצור תריסי רפפה משלב אפיון והגדרת הצרכים ועד ההתקנה כך שתעשה על פי התקנים המחמירים ביותר.
 

תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק